مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

مد ممکن است تغییر کند، اما مدل و لباسی که به بهترین شکل با اندام شما هماهنگ می شود، همیشه به شما کمک می کند تا با اطمینان لباس بپوشید.

توجه به نکات ساده فشن می تواند به شما کمک کند تا برآمدگی شکم خود را کوچکتر نشان دهید.

گام اول

به دنبال لباس هایی باشید که توجه مستقیم را از شکم شما به سمت بالاتنه و پاهای شما معطوف می کند.

یقه خود را با لوازم جانبی مجهز کنید یا بلوزها و تاپ هایی انتخاب کنید که در قسمت بالای سینه دارای طرح یا قلابدوزی، گلدوزی و تزئینات است.

گام دوم

شلوارهایی را انتخاب کنید که پاچه های تنگ یا باریک شونده و نوک تیز دارد.

جیب، پلیسه و چین در ناحیه پشت، جلو و پهلوی شکم و همچنین شلوارهای تنگ، تنها باعث می شود که به قسمت میانی بدن شما بیشتر توجه بشود و اثر منفی بر روی ظاهر شما دارد.

گام سوم

دامن های کلوشی انتخاب کنید که در قسمت کمر جمع نمی شود.

دامن های راسته یا باریک و تنگ، اندام پایینی بدن شما را باریکتر و کم پهناتر نشان می دهد و این تصور را ایجاد می کند که فرم کلی بدن شما لاغرتر است.

گام چهارم

بلوزها، ژاکت ها و تی شرت های تونیک مانند بپوشید. آنها در حالی که شما را بهتر نشان می دهند، جادار و راحت هستند. ژاکت های مربع شکل انتخاب کنید، زیرا هم جادار هستند و هم شکم شما را می پوشانند.

گام پنجم

به دنبال پیراهن های قالب تن راسته باشید که یک فرم یک دست مستقیم از شانه تا پایین پای شما ایجاد می کند.

این مدل این حس را ایجاد می کند که اندام شما خطی تر است.

گام ششم

از هر نوع ترکیب لباسی که کمر شما را مشخص می کند خودداری کنید؛ از قبیل هر نوع لباس کمردار یا بنددار.

گام هفتم

طرح ها و جزئیاتی بر روی پایین شلوار شما، توجه را به سمت پای شما جلب می کند و از توجه به شکم تان کم می کند.

روزنامه آفتاب

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 23:59 توسط aseman790| (0) نظر

     

مد ممکن است تغییر کند، اما مدل و لباسی که به بهترین شکل با اندام شما هماهنگ می شود، همیشه به شما کمک می کند تا با اطمینان لباس بپوشید.

توجه به نکات ساده فشن می تواند به شما کمک کند تا برآمدگی شکم خود را کوچکتر نشان دهید.

بسیاری از زنانی که سینه های کوچکی دارند آرزو می کنند که ای کاش سینه های بزرگتری داشتند. اما زنانی که دارای سینه های بزرگی هستند، می دانند که داشتن آن همیشه چیز خوبی نیست. مهم این است که چگونه لباس بپوشیم تا این سینه های بزرگ را کوچک نشان بدهیم. در اینجا چند نکته کلیدی را برای شما ذکر می کنیم.

چگونه لباس بپوشیم تا سینه ها را کوچکتر نشان دهیم

بسیاری از زنانی که سینه های کوچکی دارند آرزو می کنند که ای کاش سینه های بزرگتری داشتند. اما زنانی که دارای سینه های بزرگی هستند، می دانند که داشتن آن همیشه چیز خوبی نیست. مهم است که چگونه لباس بپوشیم تا این سینه های بزرگ را کوچک نشان بدهیم.

در اینجا چند نکته کلیدی را برای شما ذکر می کنیم.

گام اول

از بلوزها و بالاتنه های تیره رنگ مانند مشکی یا آبی تیره استفاده کنید. رنگ های روشن باعث جلب توجه به سینه های بزرگ شما می شود، در حالی که رنگ های تیره به استتار آنها کمک می کند. طرح و نقش و راه راه بر روی ناحیه سینه، باعث جلب توجه به این طرح ها می شود و به طور طبیعی توجه را به ناحیه سینه جلب می کند؛ بنابراین به این مدل ها نیز نزدیک نشوید.

گام دوم

به جای یقه گرد از یقه هفت و وی شکل استفاده کنید، زیرا باعث می شود که از نظر بصری سینه شما تقسیم شود و کوچکتر به نظر برسد.

گام سوم

بلوزها و بالاتنه های گشاد بپوشید تا سینه های کوچکتری را نشان بدهید. بلوزها و تاپ های تنگ، در اطراف سینه کشیده می شود و موجب می شود تا افراد به این ناحیه نگاه کنند. این مسأله در مورد ژاکت و کت هم صدق می کند. پوشیدن کت یا ژاکت ورزشی که در یک طرف دگمه دارد بهترین نمونه است. کت هایی که در دو طرف دگمه دارند، سینه های شما را بزرگتر نشان خواهد داد.

گام چهارم

از لوارم جانبی استفاده کنید که توجه را از سینه های شما دور می کند. با استفاده از گوشواره های فریبنده و جذاب یا یک خلخال و پابند، افراد بیشتر به آنها نگاه می کنند تا سینه های بزرگ شما.

گام پنجم

لباس زیر خوش ساخت، یکپارچه و بدون درز خریداری کنید. این مدل لباس زیر، بسیار عالی است و خط سینه شما را کوچک نشان می دهد. از پوشیدن لباس های زیرورزشی و تنگ خودداری کنید، مگر اینکه در حال ورزش هستید؛ از به زور پوشیدن لباس های زیر تنگ برای کوچک نشان دادن سینه های خود خودداری کنید. زیرا برای سلامتی اندام شما مضر است و باعث ایجاد درد در ناحیه پشت و شانه های شما می شود.

گام ششم

از بالاتنه ها و بلوزهای ساده و گشاد استفاده کنید. جیب باعث جلب توجه به سینه های شما می شود. پیراهن ها و بلوزهای پلیسه دار و چین دار، تنها باعث می شود که شکل سینه شما بزرگتر نشان داده شود.

گام هفتم

با پوشیدن دامن های چندلایه و چین دار یا پلیسه دار، توجه را از سینه های خود دور کنید.

گام هشتم

با پوشیدن شلوارهای پاچه گشاد در اندام خود تعادل برقرار کنید.

مراقب باشید:

از پوشیدن هر پارچه کشی و استریچ که در اطراف ناحیه سینه کشیده می شود، خودداری کنید.

درحالی که پوشیدن بلوزها و تی شرت های گشاد خوب است، اما از پوشیدن لباسی که خیلی بزرگ است خودداری کنید، زیرا تنها باعث می شود که سینه های شما بزرگتر به نظر برسد.

از پوشیدن بلوزها و لباس های یقه اسکی یا مدل های مشابهی که یقه های بلندی دارد، خودداری کنید.

از پوشیدن لباس ها و پیراهن هایی که یقه باز ندارند خودداری کنید. هرگز بلوز و پلووری را انتخاب نکنید، مگر اینکه یقه بازی داشته باشد. ژاکت تنها باعث افزایش حجم بدن شما می شود، پس در انتخاب آن دقت و احتیاط کنید.

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 23:53 توسط aseman790| (0) نظر

آیا هرگز با کسانی روبرو شده اید که از آنچه که واقعا هستند، لاغرتر به نظر می رسند. نکات ظریفی وجود دارد که شما می توانید با رعایت آنها لاغرتر و ظریف تر به نظر برسید.

اگر بدانید که چگونه باید لباس بپوشید، نیازی نیست که اندامی عالی داشته باشید تا عالی به نظر برسید.

گام اول

لباس های تیره تر بپوشید. رنگ های روشن باعث می شود تا عیب های بدن شخص بیشتر نشان داده شود. پس رنگ های تیره تر انتخاب کنید تا بعضی از عیب های بدن خود را بپوشید و لاغرتر به نظر برسید.

گام دوم

قسمت بیشتری از گردن خود را نشان بدهید تا لاغرتر به نظر برسید. اگر گردن شما بلندتر به نظر برسد، باعث می شود که لاغرتر و کشیده تر دیده بشوید. پیراهن ها و تی شرت های با یقه هفت و وی شکل بپوشید تا به لاغرتر دیدن شما کمک کند.

گام سوم

از خطوط افقی خودداری کنید. راه راه ها، نوارها و خطوط افقی شما را چاق تر و عریض تر نشان می دهد. پوشیدن لباس هایی که راه های افقی دارند، باعث می شود تا شما از آنچه که هستید بزرگتر به نظر برسید. لباس هایی را بپوشید که خطوط و راه های عمودی دارند یا اصلاً راه و خطی ندارند.

گام چهارم

موهای خود را از روی صورت تان بیرون نگاه دارید. اگر موهای بلندی دارید، بهتر است که آن را به سمت بالا ببندید تا لاغرتر به نظر برسید. اگر دوست ندارید موهایتان را به سمت بالا ببندید، حلقه کردن و فر دادن مو را امتحان کنید.

گام پنجم

از لوازم جانبی در نزدیکی نواحی که می خواهید به آن تاکید شود و توجه بشود، استفاده کنید تا توجه را از قسمت هایی که مناسب نیست دور کنید.

دقت کنید:

ـ لباس هایی بپوشید که متناسب و اندازه شما است. اگر لباس هایی بپوشید که خیلی حجیم و بزرگ یا بسیار تنگ و چسبان هستند، بزرگتر و چاقتر به نظر خواهید رسید.

ـ با اعتماد به نفس لباس بپوشید. اعتماد به نفس برای خوب به نظر رسیدن بسیار مهم است.

ـ از پوشیدن دامن یا شلوار چین دار و پلیسه دار خودداری کنید. شلوارهایی که جلوی صاف و یکدستی دارند، باعث می شود تا لاغرتر به نظر برسید. از پوشیدن هرنوع لباس و وسیله براق و درخشان در نواحی که می خواهید آن را بپوشانید، خودداری کنید.

سایت ایران دوخت

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 23:42 توسط aseman790| (0) نظر

افرادی که از قد بلندی برخوردارند، نباید از لباس هایی بهره گیرند که قامت ایشان را کشیده تر نشان دهد، بلکه باید از لباس هایی راه راه و دارای خطوطی به صورت افقی استفاده کنند، و بالعکس افرادی که از قد و قامت کوتاه تری برخوردار هستند، باید برای بلندتر نشان دادن قامت از لباس هایی دارای خطوط و نقوش راه راه و عمودی استفاده نمایند. پوشیدن لباس هایی که خطوط آن به صورت افقی است کوتاهی قامت ایشان را کوتاه تر جلوه خواهد داد.

پوشیدن لباس هایی به رنگ های تیره اندام را باریک تر و رنگ های روشن باعث چاق تر نشان دادن می شود. به هنگام خرید باید به این نکته توجه داشت که لباس را حتما به اندازه ســایز خود تهیه کنید، لباس خیلی تنگ یا خیلی گشاد عیوب اندام را نمی پوشانند بلکه چاقی را بیشتر در معرض نمایش می گذارند ، برای لاغر نشان دادن اگر از لباس های یک رنگ استفاده کنید بهتر است . طرح های شلوغ با رنگ آمیزی های تند اصلا مناسب افراد چاق نیست . خانم های چاق به جای استفاده از لباس های چــین دار و پلیــسه ای که اندام شان را بزرگتر نشان می دهد از پیراهن هائی که مدل ترک و راسته و بلند است با یقه هفت که گردن را کشیده تر نشان می دهد استفاده نمایند.

بلند بودن بیش از اندازه شلوار فقط باعث می شود کوتاهی قــد بیشتر به چشم بیاید. لباس هایی با بافت یا پارچه های ضخیم موجب می شود فرد تنــومــند تر به نظر آید.

آقایانی که شکم بزرگی دارند نباید از هر پوششی که باعث برآمده شدن شکم می شود، استفاده کنند. این افراد نباید کمربند خود را روی شکم شان ببندند همانند افراد لاغر اندام، نباید لباس هایی با پارچه براق و رنگ روشن بپوشند. در مقابل باید سعی کنند که از لباس های تیره رنگ با جنس کتان یا لنین و شلوارهایی که دقیقاً روی کمر قرار می گیرند، استفاده کنند. اگر شلوار و جلیقه آنها همرنگ باشد، بهتراست دکمه دارد.

داشتن ظاهری خوب در محل کار و در اجتماع اهمیت زیادی دارد، همیشه پیش از خارج شدن از منزل جلوی یک آیینه بایستید وچند ثانیه ای را به نگاه کردن دقیق به ظاهر خود کنید تا ببینید آیا نقصی را مشاهده می کنید؟ سعی کنید در کنــار همه این ترفند ها اگر دارای اضافه وزن هستید، از همین امروز شـــروع کنـــید و با پیروی از دستور پزشک تغذیه و ورزش، تناسب اندام را به خود هـــدیه کنـــید. آن وقت می بینید که در انتخاب لباس کمتـــر دچار مـــشکل می شوید.

سایت مبین

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 23:27 توسط aseman790| (0) نظر

با وجود این که ممکن است طلای زرد شما خیلی شیک و گران باشد اما با این وجود نمی توانید با هر رنگ، یا بافت لباسی از آنها استفاده نمایید.

آیا می دانید با چه لباس هایی باید از طلاهای زرد و یا از طلای سفید استفاده کنید تا شیک تر و زیباتر به چشم بیاید؟

لباس هایی با رنگ های و بافت های متفاوت وجود دارند، با بعضی از لباس های باید طلاهای و زیورآلات زردتان را بیاندازید و با بعضی دیگر باید طلاهای یا زیورآلات سفید را استفاده نمایید. با وجود این که ممکن است طلای زرد شما خیلی شیک و گران باشد اما با این وجود نمی توانید با هر رنگ، یا بافت لباسی از آنها استفاده نمایید.

طلاهای زرد: طلای زرد به علت رنگ بخصوصی که دارد به شما اجازه نمی دهد تا هر لباسی را که دوست دارید، بپوشید زیرا هارمونی و ترگیب رنگ طلایی با هر رنگی شیک و زیبا نمی شود.

موارد استفاده ی طلای زرد در روز و شب تفاوت دارد؛ در روز بهتر است از طلاهای زیر استفاده کنید تا شیک تر و زیبا تر به نظر برسید:

انگشتر ظریفی از جنس طلای زرد با نگین های کوچکی را می توانید استفاده کنید زیرا در روز و برای انجام دادن فعالیت های روزمره بهتر است از انگشتر هایی استفاده کنید که ساده باشند تا به هنگام انجام کارهای تان اذیت نشوید.

اگر شما از آن دسته خانم هایی هستید که به طلاهای زرد علاقه دارید، دوست دارید که طلاهای تان را برای بقیه نیز نمایش دهید می توانید از دست بند نیز استفاده کنید. زیرا دست بند بیشترین طلایی است که در دست شما به چشم می آید حتی بیشتر از انگشترهایی که شما به دست دارید.

اگر می خواهید از گردن بند استفاده کنید پیش نهاد می کنیم با توجه به لباسی که به تن دارید گردن بند تان را انتخاب کنید برای مثال اگر تاپی به تن دارید که دارای یقه ی باز می باشد بهتر است از گردن بندهای بلند استفاده کنید، اگر از لباس هایی استفاده می کنید که دارای یقه های بسته، یقه اسکی هستند بهتر است گردن بند خود را نیاویزید، زیرا با این مدل یقه های خاص اصلا گردن بند شما مشخص نمی شود. با لباس های دکلته هم می توانید از طلای زرد استفاده کنید و هم از طلای سفید، بستگی به میل و خواسته ی شما دارد که به کدام یک از این جواهرات تمایل دارید. گردن بند متفاوت با رنگ های مختلف را استفاده نکنید، مثلا گردن بندهای زرد و سفید را با هم نیندازید. حتی چند گردن بند را با وجود این که دارای یک رنگ مثلا طلای زرد هستند، باز هم با یکدیگر نیندازید، اگر شما فردی چاق هستید با انجام این کار چاقی شما افزایش می یابد و بیشتر به چشم می آید.

برای لباس هایی که شب هنگام و برای مهمانی های با طلای زرد می توانید استفاده کنید: دکلته هایی با رنگ مشکی و با یقه های باز می باشد. به موضوع بعدی که می پردازیم شامل این موضوع می باشد که چه رنگ های را با طلای زرد می توان استفاده کرد: قهوه ای، مشکی، نارنجی، رنگ هایی که دارای ترکیب قرمز می باشند، قرمز، شرابی و....

اکنون به طلاهایی با رنگ سفید می پردازیم: طلای سفید بیشتر مورد توجه و پسند افراد جوان می باشد، افرادی که جوان هستند بیشتر به جای استفاده از طلاهای زرد ترجیح می دهند که از طلا های سفید استفاده کنند. طلای سفید دارای مزیت هایی بیشتری نسبت به طلای زرد می باشد، طلای سفید را شما با لباس هایی با رنگ هایی متفاوت می توانید بپوشید. زیرا با پوشیدن لباس های با رنگ های متفاوت می توانید زیبایی خود را با جواهرات و طلاهای سفید افزایش دهید.

در روز بهتر است از طلاهایی استفاده کنید که شما را در فعالیت های روزمره تان دچارمشکل نسازد. حتی شما می توانید برای این که جلوه ی بیشتری داشته باشید، شیک تر به نظر برسید از جواهرات یا زیورآلاتی با رنگ های دیگر نیز استفاده کنید، با طلای سفید خود بیاویزید. اما به خاطر دارید که این امکان برای استفاده از طلاهای زرد وجود نداشت.

چه رنگ های را با طلای سفید می توان استفاده کرد: طلای سفید به دلیل خاصیت براقیتی که دارد برای مهمانی های شبانه فوق العاده مناسب می باشد بالخصوص با لباس های مشکی بیشتر برق می زند و جلوه می کند. با رنگ هایی مانند: قرمز، فیروزه ای، می توانید از طلای سفید استفاده کنید،  با رنگ هایی مانند: مشکی، خاکستری و سفید طلای سفید فوق العاده زیبا می شود.

نکته مهمی که در این جا وجود دارد و لازم به ذکر می باشد بدین ترتیب است: هنگامی که لباس هایی به رنگ نارنجی را می پوشید بهتر است از طلای سفید استفاده نکنید و به جای آن از طلای زرد استفاده کنید.

سایت مبین

 

 

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 23:18 توسط aseman790| (0) نظر

هم مردان و هم زنان دوست دارند که یک شلوار جین راحت و زیبا بپوشند. ما معمولاً شلوارهای جین را در موقعیت های غیررسمی می پوشیم و با پوشیدن آنها معمولی به نظر می رسیم. اما شما با انتخاب بعضی لوازم جانبی، می توانید بسیار خوب و طبق مد ظاهر بشوید. خواه به یک میهمانی شب می روید، خواه به یک کنفرانس یا جلسه رسمی، می توانید شلوار جین بپوشید و ظاهری بسیار شیک، مد و عالی ایجاد کنید.

1-شلوار جینی بخرید که به بهترین شکل متناسب و سایز اندام شما است. اگر قصد دارید که این شلوار را در مراسم و موقعیت های رسمی تری بپوشید، پارچه کتانی تیره انتخاب کنید.
 2-پیراهنی را انتخاب کنید که به مد روز نزدیکتر است. برای خانم ها انتخاب یک پیراهن توری، تزئین شده یا ابریشمی برای پوشیدن با شلوار جین بسیار خوب و مناسب است. برای آقایان یک پیراهن دگمه دار شیک ومد می تواند مکمل خوبی برای شلوار جین باشد.

3-جواهرات و تزئیناتی را انتخاب کنید که بتواند شلوار جین شما را آراسته و مزین کند. برای خانم ها، یک گردنبند زیبا مطمئنا زیبایی و جذابیت بیشتری به سبک لباس می افزاید. در مورد آقایان، یک ساعت تزئینی یا زنجیر نیز می تواند شما را متمایز و جالب توجه نشان بدهد.
4-کمربندی متناسب یا شلوار جین خود بخرید که بتواند آن را آراسته تر کند. خانم ها اغلب می توانند شلوار جین را با کمربندهای رنگی، کمر زنجیری یا کمربند پارچه ای بپوشند. آقایان هم می توانند از کمربند چرمی اصل استفاده کنند.

5-کفشی انتخاب کنید که شیکی بیشتری به شلوار جین شما می بخشد. برای خانم ها یک کفش پاشنه بلند زیبا، مکمل خوبی برای ظاهر شما است. آقایان هم می توانند یک کفش اسپرت راحت یا یک جفت کفش چرم برقی بپوشند تا ظاهر شیک و عالی خود را کامل کنند.

 سایت مبین

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 23:11 توسط aseman790| (0) نظر

دامن خطی ای شکل(A-line) برای کسانی که کمر پهنی دارند، مدل بسیاری خوبی است. این دامن در قسمت کمر تنگ و کم پهنا است و از روی ران‌ها و به سمت پایین پهن می‌شود. این مدل دامن هیچ وقت از مد نمی‌رود. رعایت نکاتی ساده در پوشیدن دامن خطی‌ای شکل، باعث می‌شود که کمر شما باریکتر و لاغرتر به نظر ‌رسد.                   

1 - دامن تکرنگ و به رنگ تیره انتخاب کنید. رنگ تیره به چشم بیننده اجاز ه می‌دهد که شکل طبیعی و اصلی دامن را دنبال کند، در نتیجه این تصور ایجاد می‌شود که کمر شما باریکتر است. اما پیچیدگی پارچه‌های طرح دار تاثیر شکل و طرح دامن را از بین می‌برد و در این صورت به شکل دامن که به باریک دیده شدن کمر کمک می‌کند، کمتر توجه می‌شود.                       

 

2 - قد زانو بهتر است روی زانو یا پایین‌تر باشد. از قد دامن برای ایجاد تعادل در پهنای کمرتان استفاده کنید. هرچه کمر شما پهن‌تر است، دامن باید بلندتر باشد. این کار موجب می‌شود که کمر باریکتر به نظر برسد.                           

 

3 - بلوز خود را با دامن تان ست کنید. چشم بیننده از سر تا نوک پای شما را دنبال می کند. اگر طرح یا رنگ پارچه بالاتنه و پایین‌تنه متفاوت باشد،‌ چشم در قسمت کمر توقف می‌کند و بیشتر به کمر توجه می‌شود. برای اینکه این تصور ایجاد بشود که کمر لاغرتری دارید، بلوز و تی‌شرت تکرنگی که همرنگ دامن ای‌شکل شما است، بپوشید.                    

 

4 - اگر قسمت بالای بلوزتان چین‌دار و حجیم باشد، اپل‌دار یا لایه‌دار باشد، بالاتنه شما به شکل هفت دیده می‌شود که در قسمت پایین کمترین پهنا را دارد. در نتیجه به همراه دامن ای شکل، کمر را باریک‌تر از آنچه هست نشان می دهد؛ چون در این صورت کم‌پهناترین بخش بدن شما کمرتان خواهد بود.                          

 

5 - از کمربند پهن استفاده کنید. کمربند پارچه دامن را در قسمت بالا و پایین کمر جمع می‌کند و کمر را باریک نشان می‌دهد. کمربندی انتخاب کنید که با رنگ دامن و بلوزتان هماهنگ باشد.                            

 

6 - کفش پاشنه دار بپوشید. پاشنه بلند کفش قد را بلندتر نشان می‌دهد. قد بلند کمر پهن را جبران می‌کند. 

7 - به خاطر داشته باشید که در قسمت کمر از پاپیون، سنجاق تزئینی، تکه دوزی و هر نوع تزئین خوداری کنید، چون توجه را به این قسمت جلب می‌کند و کمر را پهن تر نشان می‌دهد.    

سایت دوخت   

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 23:8 توسط aseman790| (0) نظر

بر اساس چه معیاری؟! لباسی که مد نظر ما باشد؟ لباسی که برای یک روز استثنایی انتخاب شده است و باعث هر چه زیبا‌تر شدن شما می‌شود. بطوری که بعد‌ها که عکس خود را می‌بینید از ظاهر خود راضی باشید ...

ما توصیه‌های را به شما می‌دهیم :

این کار باید یک ماه قبل از روز عروسی و جشن‌تان شروع شود تا زمان کافی برای انتخابی شایسته را داشته باشید. به سایت‌ها، مجلات و سالن‌ها نگاهی بیندازید چون وقتی چندین لباس را مشاهده می‌کنید، متوجه سلیقه خود می‌شوید و می‌فهمید که چه نوع لباسی مد است و شما بیشتر از چه نوع سبکی استقبال می‌کنید.

بعضی از افراد مایل هستند که لباس عروشان دوخته شود به این عروس خانم‌ها می‌گوییم که شما باید حداقل شش ماه قبل، لباس خود را برای دوختن به خیاط بسپارید تا زمان کافی برای آماده شدنش داشته باشد و نگران خوب یا بد شدن لباس تان نباشید. و لباس تان دو هفته قبل از جشن آماده باشد و آن را چندین دفعه و در ساعات مختلفی از روز و حتی شب هنگام نیز بپوشید که اگر مشکلی دارد متوجه شوید و آن را اصلاح کنید. افرادی که تمایل دارند لباس شان را آماده تهیه کنند نیز باید 2 ماه قبل از روز جشن خرید خود را انجام دهند.

انتخاب برای این افراد ساده‌تر و راحت‌تر می‌شود زیرا دیگر نگران خوب یا بد شدن لباسشان نیستند و آن را در یک روز خریداری می‌کنند. خیلی از خانم‌ها هستند که دو هفته مانده به روز جشن تازه به فکر لباس عروس شان می‌افتند این کار اشتباه است چون با عجله لباسی را که دوست ندارید انتخاب می‌کنید زیرا دیگر زمانی برای جستجو ندارید.

مسلما همه خانم‌ها مانکن نیستند و استیل خوبی ندارند. باید لباسی را انتخاب کنند و بپوشند که زیبایی بیشتری به آنها بدهد.

شانه‌هایتان، فرم شکم و باسن و حتی اگر قدی کوتاه دارید قد شما را بلند‌تر نشان دهد و یا برعکس. بعضی از خانم‌ها هستند که می‌خواهند لباسی متفاوت نسبت به بقیه داشته باشند و برای همین لباس‌های با رنگ‌های متفاوت را انتخاب می‌کنند مثلا قرمز، سبز... همه این رنگ‌ها زیبا هستند اما در همه جای دنیا عروس در جشن ازدواجش لباس سفید، نباتی و یا مشتقاتی از رنگ سفید را می‌پوشد.

لباس و رنگی را انتخاب کنید که اگر ده سال دیگر عکس‌های روز عروسیتان را نگاه کردید جیغ نزنید و از آن روز برای خود فاجعه ای نسازید. ما تغییر می‌کنیم ولی عکس‌های ما تغییر نمی کنند. درست است که این روز مهم‌ترین روز زندگی برای هرکسی است به خصوص برای عروس خانم‌ها ولی این نکته را نیز بخاطر داشته باشید که برای شاهزاده شدن و زیباترین زن دنیا بودن بجز لباس راه های دیگری هم وجود دارد و همسران خود را برای خرید یک لباس فوق العاده دچار مشکل نکنید.

نکاتی مهم و جالب:

- حتما یک یا دو خانم دیگر نیز شما را برای خرید لباس عروسی همراهی کنند زیرا زنان نکات ریزتری در لباس را می‌بینند که همسر شما متوجه آنها نمی شود.

- هنگام خرید لباس، کفش‌هایی را که برای روز جشن‌تان در نظر دارید را نیز بپوشید و بعد لباس را خریداری نمائید. و همین طور با لباس خود بنشینید، بلند شوید، راه بروید، دستان خود را باز و بسته کنید تا مطمئن شوید لباس در همه قسمت‌ها به شما می‌آید و در هیچ قسمتی احساس کشیدگی یا تنگی ندارید.

طریقه نگهداری و بسته بندی لباس عروس

نگهداری لباس عروس در یکی از جعبه های مقوایی با یک دریچه سلیفون ممکن است اشتباه بزرگی باشد. هیچ پارچه ای نباید برای مدت چندین سال در چنین جعبه مهر و موم شده ای، تاخورده باقی بماند؛ دریچه سلفون نیز می تواند رطوبت را در خود نگاه دارد و به پارچه آسیب برساند.

نگهداری پارچه های گرانقیمت و با ارزش کار سختی نیست. این کار را به درستی انجام بدهید و لباس های گرانقدر خود را حتی برای چندین دهه نگهداری کنید.

طریقه نگهداری لباس عروس بهتر است با در نظر گرفتن نکات زیر باشد:

1 - ابتدا پیراهن را به خوبی تمیز کنید. برخی لکه ها از قبیل لکه عرق، عطر یا الکل ممکن است در ابتدا قابل مشاهده نباشد، اما اگر پاک و تمیز نشود، به مرور زمان تیره تر می شود.

2 -  بین نگهداری لباس در جعبه و آویختن در قفسه لباس، یک کدام را انتخاب کنید. احتمالا نگهداری پیراهن در جعبه عملی تر است؛ اما آویختن لباس در قفسه، بهترین روش برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک زیاد لباس است. تعداد زیادی دستمال کاغذی بدون اسید تهیه کنید. خواه بخواهید لباس را در جعبه نگهدارید و خواه آویزان کنید، به این دستمال ها نیاز دارید.

3 - اگر می خواهید لباس را در جعبه نگهداری کنید، داخل یک جعبه مقوایی نازک بدون اسید را با دستمال کاغذی های بدون اسید بپوشانید. ابتدا پایین دامن را در جعبه بخوابانید و سپس پیراهن را به شکل آکاردئونی تا بزنید و دستمال کاغذی های مچاله شده را بین هر لایه پیراهن که تا می زنید، قرار بدهید. داخل قسمت سینه و آستین ها را با دستمال های مچاله شده پر کنید. روی پیراهن نیز چند لایه دستمال قرار بدهید و در جعبه را ببندید.

4 - اگر می خواهید که پیراهن عروس خود را در قفسه لباستان آویزان کنید، یک جالباسی پهن را با پنبه نخی بپوشانید، سپس پارچه چیتی روی آن قرار بدهید. پیراهن را آویزان کنید و قسمت سینه، آستین ها و هر قسمتی که چین عمیقی دارد، با دستمال کاغذی های بدون اسید پر کنید. پیراهن را با یک کاور پارچه ای از جنس چیت بپوشانید و آن را در یک قفسه خنک و خشک آویزان کنید. دقت کنید که لباس های دیگر قفسه، این پیراهن را فشرده و له نکند.

5 - هر سال وضعیت لباس را کنترل کنید. اگر آن را در جعبه بسته بندی کرده اید، آن را دوباره مرتب کنید طوری که تاها و چین ها در موقعیت متفاوتی قرار بگیرد. اگر پیراهن را آویزان کرده اید، کاور پارچه ای آن را بشویید.

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 23:3 توسط aseman790| (0) نظر

در دهه 60 در غرب دامن های خیلی کوتاه مد شد وبسیاری از خانم ها ترجیح دادند تا به جای پوشیدن جوراب از ساق جورابی‌های بلند استفاده کنند، در نتیجه برای رقابت با ساق ها، طول جوراب ها خیلی بلندتر از معمول شد تا برای پوشیدن با دامن های کوتاه مناسب باشد، اما در اثر این تغییر جوراب ها به کلی از مد خارج شد و جای آن را ساق جورابی ها گرفتند.

در حقیقت ساق جورابی‌های نایلونی زیبا و ظریف در دهه 1960 خیلی رایج شد.در حالی که در طول 400 سال پیش از آن جوراب های ساق بلند بر مد مسلط بود.

پس از دهه‌ی 60 میلادی، تحول چندانی در زمینه صنایع تولید جوراب رخ نداد و تا امروز جوراب‌های زنانه و مردانه فقط به تناسب مدهای روز تغییر کرده‌اند.

اما در سال های اخیر جوراب های ساق بلند و ساق شلواری‌ها و جوراب شلواری‌ها بازهم مد و رایج شده است و در راهروهای فشن و مجلات دیده می شود.

در پاییز و زمستان 2009/2008 توجه و علاقه زیاد به ساق‌های طرحدار و رنگی در مجموعه های طراحان مشهور مد جهانی مشاهده شد و این ساق‌ها بیش از سایر دهه ها مورد توجه خانم ها قرار گرفت و مد شد.

این مدل‌ها با شکل و عناوین مختلفی مثل شلوارهای تنگ و چسبان، ساق‌جورابی‌ها، جوراب های بلند طرح دار، ساپورت، جوراب شلواری و ... از پاییز و زمستان سال قبل دراغلب بوتیک ها و فروشگاه‌های لباس زنانه برای فروش عرضه شده اند.

این مدل ها در فصل سرد بیشتر مورد توجه هستند واگر شما نیز به پوشیدن این ساق‌ها و جوراب ها در علاقه دارید من نکات مهمی را در مورد جوراب- ساق شلواری ها و انتخاب طرح و پوشش آن برای شما خواهم گفت که قطعا در ست کردن با لباس‌هایتان کمک بهتری خواهد کرد.

· جوراب شلواری جوراب هایی که از کمر تا نوک انگشتان پا است گفته می‌شود. نوعی از آن از کمر تا مچ پا است که ساق، ساق شلواری یا ساپورت نامیده می شود که در حال حاضر تنوع رنگ و شکل آن‌ها بسیار زیاد است.

· در حال حاضر ساق های تیره و طرح دار بیشتر مد است و ساق‌های سفید که در دهه 1960 بسیار رایج و محبوب بود، در حال حاضر زیاد کاربردی ندارد.

اگر ساق پای کلفت دارید:

· از مدل‌های تیره تر با طرح های ریز و ظریف انتخاب کنید.

· ساق شلواری ‌های کوتاه که روی ساق پا هستند نپوشید چون ساق پایتان را کلفت تر نشان می‌دهد.

· مدل های براق نپوشید و از رنگ‌های مات و تیره انتخاب کنید.

· اگر می خواهید پاهایتان لاغر تر و کشیده‌تر به نظر برسد از مدل هایی که خطوط و راه های عمودی دارد بپوشید.

· ساپورت (شلوارهای خیلی تنگ از کمر تا ساق پا) نپوشید. اگر علاقه به این مدل ها دارید با چکمه بلند ست کنید یا قط مدل های مشکی بدون طرح را انتخاب کنید.

اگر ساق پای لاغر دارید:

· از مدل‌هایی با طرح های بزرگ و رنگ‌های براق و شاد انتخاب کنید.

· اگر پاهای لاغر و بلندی دارید از مدل هایی با طرح های افقی و منحنی انتخاب کنید.

 نکات مهم:

· ساق‌شلواری‌های و جوراب شلواری‌های طرح دار را با دامن یا پیراهن تک رنگ ست کنید.

· ساق‌شلواری‌های و جوراب شلواری های ساده‌ی رنگی را با رنگ بلوز، کت یا رنگی از طرح پارچه‌ی پیراهنتان ست کنید.

· برای مهمانی های رسمی و مهمانی های شب از مدل های مشکی و تیره با طرح های عالی و ظریف انتخاب کنید.

· در مهمانی های رسمی با پیراهن‌های مجلسی جوراب شلواری و کفش پاشنه بلند بپوشید و از پوشیدن ساق پوش ها پرهیز کنید.

· اگر می‌خواهید پاهایتان کشیده‌تر و بلند‌تر دیده شود رنگ ساق‌شلواری‌ها و جوراب شلواری‌هایتان را با کفش‌ همرنگ بپوشید.

· در فصل سرما می‌توانید در مواقع غیر رسمی جوراب‌های کلفت تر و پشمی را بر روی ساق یا جوراب شلواری‌هایتان با رعایت هارمونی رنگی، بپوشید.

· اگر شکم بزرگی دارید حتما از مدل‌هایی انتخاب کنید که بالای شکمتان قرار می‌گیرد.

· در زمان بارداری فط از مدل های مخصوص حاملگی بپوشید.

· جوراب یا ساق شلواری های با چکمه ها به خوبی ست می‌شوند و شما می توانید با دامن کوتاه یا تونیک ست کنید.

برای یک مهمانی عصر ساده تونیک یا بلوزهای بلندتان را با یک ساق و کفش پاشنه بلند ست کنید.

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 22:59 توسط aseman790| (1) نظر

تی شرت ها هیچ زمان از مد خارج نمی روند؛ اما آیا شما زمانی که لباس دلخواه خود را می پوشید، به فشن هم توجه می کنید؟

احتمالا وقتی شما در حال خرید تی شرت هستید، واقعا به تیپ بدن خود توجه نمی کنید؛ و فکر می کنید که تی شرت ها لباس های غیر رسمی هستند و همه افراد می توانند آنها را بپوشند، درسته؟

اشتباه می کنید، هر سایز و هر مدل تی شرت لزوما بر تن همه اشخاص عالی و خوب به نظر نمی رسد؛ سبک ها و مدلهای مختلفی برای اندام های مختلف وجود دارد. پس به نکات ما دراین باره توجه کنید.

تی شرت یقه هفت(وی شکل(

این مدل خاص معمولا همه جا موجود است و خرید مطلوبی محسوب می شود، اما باید بدانید که این نوع تی شرت مناسب همه افراد نیست.

تی شرت های یقه هفت برای زنانی خوب است که بالاتنه بزرگ و سنگینی دارند و سعی می کنند تا ظاهری کوچکتر و با وزن کمتر را نشان بدهند.

هرچه یقه هفت پایین تر باشد، شما لاغرتر به نظر می رسید. این نوع یقه، سایز سینه شما را کوچکتر نشان می دهد و همچنین موجب می شود که بیشتر به روی صورت شما توجه و تمرکز بشود تا بالاتنه شما.

از طرف دیگر اگر شما بالاتنه صاف و بدون برجستگی مشخص دارید، مطمئنا این نوع لباس سبک مناسب اندام شما نیست، زیرا لباس های یقه هفت همیشه باعث می شود که بالاتنه شما کوچکتر به نظر برسد. لباس زیر بادکرده و بزرگ هم به شما کمک نمی کند و تنها موجب می شود که ظاهری غیر طبیعی پیدا کنید.

تی شرت یقه گرد

در حالی که تی شرت های یقه هفت مناسب زنانی است که بالاتنه بزرگ و سنگین وزنی دارند، تی شرت های یقه گرد اینطور نیست.

این مدل یقه برای کسانی مناسب است که می خواهند در محدوده سینه خود، ظاهری درشت تر، پرتر و فریبنده تر داشته باشند. اگر شما چندان از ظاهر و اندام طبیعی خود راضی نیستید، یقه گرد به شکلی شگفت انگیز و جادویی باعث می شود که شما بزرگتر دیده شوید.

خانمی یا سینه های بزرگ با پوشیدن لباس یقه گرد، به طور ناخواسته توجه را به آن قسمت از بدنش جلب می کند، زیرا یقه گرد موجب می شود تا شما از آنچه که واقعا هستید، بزرگتر به نظر برسید.

ترانه ها

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 22:56 توسط aseman790| (0) نظر

 

لباس‌های زیر گرمی بپوشید که کاملا اندازه و مناسب اندام شما است. این گونه لباس زیر درحالی که بدن شما را بدون ایجاد حجم اضافی در برابر سرما عایق می‌کند و...

 ویژه خانم‌ها

۱- لباس‌های زیر گرمی بپوشید که کاملاً اندازه و مناسب اندام شما است. این گونه لباس زیر در حالی که بدن شما را بدون ایجاد حجم اضافی در برابر سرما عایق می‌کند و شما را گرم نگاه می‌دارد، تهویه خوبی نیز دارد. در این صورت می‌توانید در یک زمستان معتدل از یک یا دو لایه از لباس‌های خود صرف نظر کنید. هر چه تعداد لایه‌های لباس کمتری بپوشید، لاغرتر به نظر می‌رسید. لباس زیر شما باید تنگ و چسب باشد. فایده لباس زیر زمستانی چسبان این است که تقریباً مانند یک شکم بند و کمربند عمل می‌کند و از برجسته کردن شکم و چاقی شما جلوگیری می‌کند و شما را لاغرتر نشان می‌دهد.

 ۲- اگر قصد دارید که در زمستان دامن یا پیراهن بپوشید، با پوشیدن جوراب های ساق بلند چسبان پشمی پاهای خود را لاغرتر نشان بدهید. جورابی به رنگ مشکی یا خیلی تیره انتخاب کنید تا بیشتر تاثیر لاغری داشته باشد.

 ۳- با پوشیدن لباس‌هایی که از پارچه‌های گرم تری تهیه شده است، از لایه‌های لباس کمتری استفاده کنید. به جای لباس‌های نخی ضخیم و لباس‌های پشمی یا ابریشمی بپوشید.

 ۴- کت هایی را بپوشید که متناسب اندام شما است. یک کت بسیار تنگ و چسبان با بادکردگی و حجم ناخوشایند و بد منظره باعث می‌شود تا چاق تر به نظر برسید. کتی که به خوبی اندازه و متناسب بدن شما است، اندام شما را خوب و جالب نشان می‌دهد.

 ۵- با پوشیدن یک شال پشمی صورتی رنگ مجلل و پر جلوه خود را گرم تر سازید. این شال باعث افزایش حجم هیکل شما نمی شود، در عوض ظاهر شما را به شکل زیبایی آراسته می‌کند. شال از گردنبند بهتر است زیرا در عین حال که باعث می‌شود تا شما خوب و عالی به نظر برسید، شما را گرم نیز می‌کند.

 گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ

 

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 22:52 توسط aseman790| (0) نظر

فصل بهار که می‌شود، وقتش است که لباس‌های پشمی را توی چمدان بگذارید، چند قرص نفتالین لابه‌لای لباس‌ها بگذارید و آنها را روانه‌ انباری کنید. در این وقت‌ها است که ویترین رنگارنگ لباس‌فروشی‌ها شما را وسوسه می‌کند که به خرید لباس‌ بهاری بروید. اما قبل از اینکه برای خرید لباس بهاره راهی پاساژ و مراکز خرید شوید حتما این ۱۲ نکته را به خاطر بسپارید…

اگر دنبال خرید لباس بهاره برای کوچولوها هستید، یک قانون اصلی را باید رعایت کنید. آن هم این است که لباس‌هایی را برای فصل بهار بچه‌ها بخرید که خیلی تنگ و چسبان نباشند. لباس‌های تنگ و چسبان ناراحت هستند و بچه‌ها در آن احساس راحتی نخواهند کرد. و …

بچه‌ها را همراه‌تان به خرید ببرید:


توصیه دوم ما این است که انتخاب لباس‌ بهاره را به عهده خود بچه‌ها بگذارید. اگر برایشان انتخاب کمی دشوار است دست کم چند لباس مناسب با رنگ‌‌های شاد و مورد توجه کودکان را انتخاب کنید و از او بخواهید از میان آن لباس‌ها، لباس موردنظرش را برگزیند البته خرید رفتن با کودکان هم اصول خاص خودش را دارد. مهم‌تر از همه اینکه کودک شما قبل از خرید بهاره باید خوب تغذیه کرده باشد و سیر باشد. بچه‌ها وقتی گرسنه‌اند در هنگام خرید بهانه می‌گیرند وگریه راه می‌اندازند.

به کاتالوگ‌ها و وب‌سایت‌ها نگاهی بیندازید:


قبل از اینکه برای خرید لباس‌ بهاره به مراکز خرید بروید، پیش خودتان تعیین کنید که چه مدل لباسی، چه طرحی و چه رنگی را می‌خواهید. این کار باعث می‌شود که خرید شما هدفمند شود. حداقل از سر درگمی در میان انواع لباس‌ها نجات پیدا می‌کنید.شما حتی می‌توانید به کاتالوگ‌ها و وب‌سایت‌ها هم نگاه کنید و از میان مدل‌های موجود که در این فصل بهار، مد شده است، مدل دلخواه‌تان را انتخاب کنید.

جنس‌های خنک را برگزینید:


به خصوص اگر دنبال خرید لباس بهاره برای کوچولوها هستید، توصیه ما این است که به جنس لباس توجه ویژه‌ای داشته باشید. جنس لباس در راحتی شما و احساس خنکی شما موثر است. بهترین جنس پارچه برای لباس بهاره، پارچه‌های نخی، کتان، پنبه‌ای و حتی ساتن است.

به رنگ‌ها دقت کنید:


فصل بهار، فصل تازگی طبیعت است و همه جا پر از گل و گیاه می‌شود بنابراین شما می‌توانید در انتخاب رنگ لباس‌تان هم از رنگ‌هایی که در طبیعت در این فصل زیاد هستند، الهام بگیرید. برای پسربچه‌ها می‌توانید یک شلوار خاکی با بلوز سفید ست کنید. این ست لباس را آقایان با سنین بالاتر هم می‌توانند انتخاب کنند. برای دختر بچه‌ها هم رنگ‌های آبی تیره و سبز عالی است.

به جنس پارچه توجه کنید:


برای خرید لباس بهاره، باید به جنس و دوخت پارچه لباس توجه ویژه‌ای داشته باشید. پارچه خوب، پارچه‌ای است که کیفیت آن در هر دو سوی آن یکسان باشد. به دنبال خرید پارچه‌هایی باشید که جنس نرمی داشته باشند و در عین حال مقاوم هم باشند. بهتر است برای خرید لباس بهاری دنبال پارچه‌های پلاستیکی نباشید چون هم در آنها احساس گرما خواهید کرد و هم به دلیل اینکه مواد مصنوعی با پوست سازگاری مناسبی ندارد، ممکن است دچار خارش شوید به خصوص اگر برای خرید لباس برای بچه‌ها می‌روید، حتما به این نکته توجه کنید.

مانتوهای بهاره بخرید:


وقت آن رسیده است که پالتوها و ژاکت‌های زمستانی را جمع کنید و دنبال خرید مانتوهایی مناسب برای خرید فصل تابستان باشید. برای فصل بهار سراغ خرید مانتوهای رنگ روشن مثل سفید، کرم و خاکی بروید حتی می‌توانید برای مهمانی‌های خودمانی‌تر، مانتوهای بنفش روشن، صورتی روشن، سبز روشن و مغز پسته‌ای را بپوشید. سعی کنید مانتوهایی را که انتخاب می‌کنید پارچه‌های نازک و سبکی داشته باشند و بدون چین و لایه باشند.

کفش بهاره بخرید:


در فصل بهار، چکمه و نیم چکمه تعطیل است بنابراین سری به کفش‌های روباز بهاری و صندل‌ها بزنید. کفش‌های تخت عروسکی گزینه خوبی برای بانوان هستند که حتی می‌توانید آن را با جوراب‌های نازک زنانه ست کنید. برای آقایان هم صندل‌هایی که با بندهایی روی پا محکم می‌شوند برای موقعیت‌های غیررسمی بهاری مناسب‌اند. اگر علاقه‌ای به پوشیدن صندل ندارید، حداقل برای بهارتان، یک جفت کفش پارچه‌ای خنک بخرید.

یک ژاکت سبک بخرید:


چند سالی است که ژاکت‌های سبک با پیراهن‌های نخی زیرشان روانه فروشگاه‌ها در فصل بهار شده است. این ژاکت‌ها در رنگ‌های ملیح و زنانه با بلوز سفید زیرین، انتخاب مناسبی برای مهمانی‌های خودمانی و ساده در فصل بهار است که احساس راحتی و آسایش بهار را در شما دوچندان می‌کند.

زیرپیراهن را فراموش نکنید:


شاید به نظر شما خیلی پیش پا افتاده و ساده باشد ولی پوشیدن یک زیر پیراهن مناسب و نخی از این فصل به بعد ضروری است. پوشیدن یک زیر پیراهن مناسب باعث می‌شود که در ظهرهای بهاری که هوا گرم می‌شود، بوی بدی نگیرید. زیر پیراهن نخی به خصوص برای آقایانی که در روزهای گرم بهاری در هوای آزاد کار می‌کنند بسیار ضروری است که کمک می‌کند هر روز نیاز به تعویض لباسشان نداشته باشند.


شال‌ها و روسری‌های بهاری بخرید:


شال‌ها و روسری‌ها در فصل بهار با رنگ‌های شاد مناسب‌ترند.در عین حال دنبال شال‌ها و روسری‌هایی باشید که بافت شلی داشته باشند که به جریان هوا در آن کمک کنند و احساس خنکی داشته باشید.

یک بارانی دم دست بگذارید:


فصل بهار فصل باران‌های ناگهانی است بنابراین دم دست داشتن یک بارانی شاد به شما کمک می‌کند که در هوای بارانی خیس نشوید.

سایت خانم ها

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 22:48 توسط aseman790| (0) نظر

 

آیا لباس های تان بـه شما اعـتماد به نفس می دهد؟ منظورمان این نیست که به طرزی خودنمایانه و پر زرق و بـرق لباس بپوشید. منظور ما این است که به طریقی لباس بپوشید کـه بـاوقـار و اعتـمـاد بـه نفس جلوه کنید. قسمتی از این مسـئـله بـه رفتار شما بستگی دارد، اما بخشی دیگر به ایـن بسـتـگی دارد کـه لبـاس هـایی بپوشید که مناسب بــرازنده ی شما بوده و به چشم بیاید. مهم این است که تـا جـایی کــه می توانید سعی کنید عالی به نظر بیایید، حـال در هر مکانی که باشید. با رعایت نکات زیر می توانید بـه طـریـقـی لــباس بپوشید که اعتماد به نفس تان را بالا ببرد. خواهید دید که چطور با تغییراتی بسیار جزیی و کوچک، نظر اطرافیان را به کلی نسبت به خودتان عوض خواهید کرد، تا جایی که نظر خودتان نیز در رابطه با خودتان تغییر خواهد کرد.

 

اندازه لباس هایتان

رنگ لباس

نکاتی در رابطه با زیبایی

اندازه لباس

اندازه و مناسب بودن لباس تان، برای حس اعتماد به نفس بسیار مهم است. ژاکت مثال بسیار خوبی است. یک ژاکت شل و گشاد باعث می شود کثیف و نامرتب جلوه کنید. ژاکتی که اندازه تان باشد شما را تمیزتز و مرتب تر نشان می دهد و باعث می شود با اعتماد به نفس بیشتری بایستید و راه بروید. در اینجا نمونه های دیگری نیز برای شما مطرح می کنیم تا ببینید هر لباسی در چه اندازه ای باشد به شما اعتماد به نفس خواهد داد.

شلوار: شلوار مناسب آن شلواری نیست که چسبِ تن تان باشد، باید به سایزتان باشد. فکر نکنید اگر شلوار دقیقاً اندازه تان باشد، انحناهای بدن تان را مشخص خواهد کرد، بلکه شما را نسبت به شلوارهای گشاد لاغرتر و صاف تر نشان خواهد داد.

 

ژاکت، کت، پیراهن و بالاپوش: پوشیدن بالاپوش هایی که در قسمت کمر تنگ می شود، کمک می کند که هیکل تان موجدار و متناسب دیده شود و زنانه تر است. به یاد داشته باشید که لباس هایی که بیش از حد گشاد و شل و ول هستند، شما را کوتاه قد تر و نامرتب تر نشان می دهند.

 

کفش: گاهی اوقات پوشیدن کفش های پاشنه بلند باعث لنگ زدن تان می شود و کسی آن را نمی پسندد. اما اگر کفشی را انتخاب کنید که مناسب و برازنده ی شما باشد، اگر پاشنه ی بلندی داشته باشد باعث می شود که بلندقدتر، لاغرتر و جذابتر تر به نظر برسید.

 

جواهرات: یکی از سریعترین و موثرترین راه ها برای داشتن ظاهری زیبا و پرجلوه استفاده از جواهرات است. انداختن گردن بند، دستبند و گوشواره های پهن باعث جلوه بیشتر شما می شود و توجه شوهرتان را به سمت تان جلب می کند.

 

رنگ لباس

سر تا پا مشکی پوشیدن باعث می شود که لاغرتر و صاف تر جلوه کنید. اما پوشیدن لباس های رنگی به دیگران نشان می دهد که شما از اینکه به چشم بیایید نمی ترسید. همچنین لباس های رنگی کمک می کند تا قسمت هایی را که نمی خواهید مورد توجه قرار بگیرند را بپوشانید.

در اینجا به نکات دیگری در زمینه ی رنگ لباس اشاره می کنیم.

 

ترکیب رنگ ها: مجبور نیستید تا رنگ همه چیز را با هم سِت کنید. پوشیدن تاپ نارنجی بسیار جالب است، اما اگر آن را با یک شلوار شکلاتی، ذغالی یا بورگاندی ست کنید جلوه ی بهتری به آن خواهد داد. صورتی را با خاکستری یا آبی نفتی سِت کنید، جالب خواهد شد. طوری لباس بپوشید که خودتان احساس اعتماد به نفس کنید. اگر با پوشیدن رنگ روشن تر برای بالاتنه و رنگ تیره تر برای پایین تنه احساس بهتری دارید، به هر طریقی شده همین کار را انجام دهید.

نکات آرایشی

تاثیری که روی دیگران می گذارید، به نحوه ی آرایش و اصلاح شما نیز تا حد زیادی بستگی دارد. حتی لباس های گران قیمت و عالی هم اگر ناخن هایتان شکسته و لب پریده باشد و یا ابروهایتان اصلاح نشده و نامرتب باشد جلوه ای نخواهد داشت. حتی اگر آرایش هم نکنید، رژلب و ریمل هم نزده باشید، اصلاح شدن صورتتان در زیبایی تان تاثیر شگرفی دارد. به نکات زیر دقت کنید.

تمیز کردن ناخن ها: چه خودتان ناخن هایتان را مانیکور می کنید، و چه به سالن های آرایشی برای این منظور مراجعه می کنید، سعی کنید ناخن ها و پوستتان همیشه مرتب و تمیز باشد.

 

مراقبت از موها: به طور مداوم به آرایشگر مراجعه کنید تا موهایتان را مرتب کند. اگر موهایتان توی صورتتان می ریزد، می توانید از سنجاق سرهای زیبا برای عقب نگاه داشتن آن استفاده کنید. ریشه ی موهایتان را همیشه رنگ کنید. و هر از گاهی مدل موهایتان را تغییر دهید تا جلوه کنید.

 

ابروهایی زیبا: داشتن ابروهایی مرتب و تمیز در زیبایی صورتتان تاثیر شگرفی دارد. برای برداشتن و اصلاح ابروهایتان به آرایشگاه مراجعه کنید.

 

آرایش: اصلاً نیازی به آرایش کردن نیست، اما اگر اصرار دارید همیشه آرایش ملایم انجام دهید. رژلبی کمرنگ یا کمی رژگونه صد چندان به زیبایی شما خواهد افزود .

http://www.gtalk.ir/

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 22:47 توسط aseman790| (0) نظر

 

● برای انتخاب جوراب مخصوصاً در فصل‌های سرد سال به این نکات توجه کنید:

▪ جوراب خود را ضخیم انتخاب کنید. جوراب‌های بلند بخرید و کفش‌های ساق بلند بپوشید تا ساق پایتان را اذیت نکند.

▪ به رنگ جوراب‌ها دقت داشته باشید، هیچ چیز بد منظره‌تر از یک جوراب قرمز با لباس‌های مشکی نیست!

▪ رنگ دستکش تان را با جوراب تان هماهنگ کنید.

▪ به کش جوراب دقت کنید اگر سفت باشد در تمام طول روز ساق پای تان را اذیت می‌کند و اگر شل باشد دائم لیز خواهد خورد.

▪ برای شرکت در مهمانی‌های زمستانی از جوراب پشمی با رنگ مناسب با لباس تان استفاده کنید. جوراب‌های پشمی تنوع رنگی وسیعی دارند.

روزنامه تهران امروز

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 22:41 توسط aseman790| (0) نظر

تا حالا شده که شما و دوست تان که از لحاظ سایز مثل هم هستید یک لباس رو بپوشید ولی حس کنید که او در آن لباس برازنده‌تر است؟

این بر می گردد به اینکه شما بدانید اصولاً انتخاب یک لباس فقط سایز نیست. بلکه چیزهای دیگری هم هست که اگر رعایت بشود لباس به تن شما هم به همان اندازه برازنده خواهد بود.۱۰ تا نکته هست که در لباس پوشیدن خیلی مهم است و خیلی‌ها هم به آن توجه نمی‌کنند. فراموش نکنید خوب لباس پوشیدن به معنی گران پوشیدن نیست.

انتخاب رنگ اشتباه

پوشیدن لباسی با رنگ متناسب با پوست و رنگ موی شما باعث می‌شود سالم و سرحال و زیبا با حداقل چین و چروک به نظر بیایید.

آرایش زیاد

آرایش زیادی باعث می‌شود خطوط صورت بیشتر نمایان و چهره خسته نشان داده شود. آرایش زیاد شما را زیباتر از آن چیزی که هستید نشان نخواهد داد.

پوشیدن لباس‌های تنگ

پوشیدن لباس‌های خیلی تنگ باعث می‌شود شما چاق‌تر نشان داده شوید نه لاغرتر... این را فراموش نکنید.

یک مدل موی قدیمی و یا موهای نامرتب

اولین چیزی که توجه همه را در وهله اول ملاقات جلب می‌کند مدل موی شماست که جایگاه شما (از لحاظ تحصیلات، شخصیت و....)نشان می‌دهد. پس سعی کنید مراقب مدل،رنگ و...موهایتان باشید.

کفش نامرتب و کثیف

اگر می‌خواهید ظاهرتان مرتب باشد از کفش‌هایتان مراقبت کنید و مرتبا آنها را واکس بزنید.

جورابی که به لباستان نمی‌آید

همیشه جورابتان را با رنگ کفش، دامن و یا شلوارتان هماهنگ انتخاب کنید.

ـ و بالاخره اینکه بدانید در هر محیطی باید چه لباسی پوشید.

ـ در محیط‌های کاری هیچ زمان نباید لباسی پوشید که خیلی جلب توجه کند؛ مگر اینکه لازمه کارتان باشد (مثل فروشندگان لباس و....)در مهمانی هم لباس خیلی کوتاه یا خیلی تنگ، گردنبند و گوشواره‌های خیلی شلوغ جواهر و طلای زیاد و لباس‌های خیلی براق مناسب نیستند.

روزنامه تهران امروز

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 22:39 توسط aseman790| (0) نظر

معمولا این دسته افراد بالاتنه پر و کروی شکل دارند و اندام بالاتنه این دسته از پایین تنه بزرگتر است. بیشتر وزنشان دور شکم و کمرشان جمع شده است و به همین دلیل کمر نامشخصی نیز دارند.

ایجاد تعادل در اندامی به شکل سیب:

اگر در این دسته قرار دارید باید توجه را از سمت شکم و کمرتان به نقاط خوب بدنتان مثل صورت، موها و پاهایتان بکشانید.

برای تعادل چه بپوشید:

هرگز بالاتنه هایی که چین خوردگی و تزئینات پارچه‌ای دارند یا بلوزها و کت‌های پفی و حجیم نپوشید چون این نوع لباس‌ها بالاتنه شما را گرد و چاق‌تر می ‌کنند.

شلوار بوت کات، دامن‌هایی که چین دار و پلیسه دار هستند، نپوشید چون این نوع دامن‌ها کمر و شکم شما را بزرگتر نشان می دهد. یقه‌ گرد بزرگ یا هفت برای شما مناسب است و گردن و بالاتنه شما را کشیده‌تر نشان می‌دهد.

از موارد زیر پرهیز کنید:

- پارچه های سفت و ضخیم مثل پارچه های کتانی

-لباس‌هایی با رکاب‌های خیلی باریک

-بالاتنه های قالب تن

-تزئینات زیاد روی لباس مثل جیب‌ها و دگمه های تزئینی بزرگ و متعدد

-شلوارهای cargo ( شلوارهایی که گشاد با جیب های زیاد هستند)

شلوارهای پلیسه دار و چین دار

- لباس‌هایی با کمر کشی یا کمر بنددار

نویسنده مقاله: پریسا مینوچهر- سایت دوخت

 

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 22:34 توسط aseman790| (0) نظر

اندام مستطیلی و استوانه‌ای:            

فرقی نمی کند که لاغر یا چاق باشید مهم این است که کمر مشخصی ندارید و از روبرو بدن شما مانند استوانه است. قوس‌های زنانه در بدن شما کم است و بیشتر اندامی مانند مردان دارید. اگر اندامتان این ویژه گی ها را داشته باشد در این دسته قرار می گیرد.                 

برای تعادل چه بپوشید:         

شما باید با ترفندهایی قوس‌های زنانه را در اندامتان با لباس‌های مناسب ایجاد و تاکید کنید. همچنین از المان‌های زنانه‌تری در لباستان استفاده کنید.              

برای تعادل چه بپوشید:         

اگر سینه های کوچکی دارید از سوتین‌هایی که لایه دار هستند و حجم سینه شما را افزایش می‌دهند بپوشید. لباس‌های بالاتنه و پایین تنه را از رنگ‌های متفاوت انتخاب کنید تا کمرتان بیشتر مشخص شود.             

از تزئینات لباس مثل چین‌، پلیسه، جیب، دگمه های زیاد استفاده کنید.             

بیشتر مدل دامن‌ها برای شما مناسب است . کمربندهای پهن را انتخاب کنید.               

کت، مانتو، پالتو و بارانی های کمردار با کمربندهای پهن بپوشید.                 

شلوارهای بوت کات یا راسته با کمرهای کوتاه بپوشید. 

از موارد زیر پرهیز کنید:       

- خط های افقی مثل راه‌های افقی پارچه  یا نواردوزی های افقی

-کت و ژاکت‌هایی که تا کمر هستند     

- کمربندهایی باریک که به دور کمر بسته شوند

- دامن و شلوارهایی با کمرهای بلند     

- تک رنگ پوشیدن سرتا پا    

نویسنده مقاله: پریسا مینوچهر- سایت دوخت    

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 22:32 توسط aseman790| (0) نظر

اندام تخم مرغی:           

اگر باسن کوچکی دارید و بالاتنه شما بزرگتر است یعنی دور باسن از دور سینه کوچکتر است، کمر پر و باسن کوچک و صاف دارید، در این دسته قرار می‌گیرید.

تعادل را چگونه برقرار کنید:

در این نوع اندام باید توجه از سمت سینه ها دور شود و به نیمه پایین بدن معطوف شود.

برای تعادل چه بپوشید:

گاهی اوقات وقتی سینه‌ها بزرگتر است ما به طور عمد یا ندانسته با نوعی لباس پوشیدن آن را بزرگتر نیز جلوه می‌دهیم حال آنکه در این نوع اندام باید طوری لباس پوشید که نیمه پایین بدن با بالا متناسب شود.

در قسمت بالاتنه باید لباس‌های تیره تر بپوشید، بالاتنه‌هایی با یقه هفت یا گرد باز، بلند که تا روی باسن قرار گیرد. از سوتین‌های بسیار عالی با اندازه مناسب انتخاب کنید تا سینه ها بدفرم نباشند.

دامن و شلوارهایی به رنگ‌های روشن یا طرح‌های درشت و بزرگ انتخاب کنید .

دوری کنید:

- بالاتنه های چین دار با تزئینات مثل جیب

- بالاتنه های چسبان

- تاپ و پیراهن‌های رکابی با رکاب‌های نازک

- دامن‌های چین دار

-شلوارهایی که در پاچه یا کمر بنددار هستند

- طرح و نقش‌های بزرگ در قسمت بالاتنه

- ژاکت و کت های کوتاه

- بستن کمربند دور کمر

نویسنده مقاله: پریسا مینوچهر- سایت دوخت

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 22:29 توسط aseman790| (0) نظر

طی زمستان باید با کفش مناسب از پاها در برابر سرما حفاظت کرد. پوشش پا نیز مانند پوشیدن یک کت گرم، کلاه و دستکش اهمیت دارد.

داشتن کفش یا چکمه ای که کیفیت خوبی داشته باشد ضروری است  و جوراب های دارای آکریلیک با خارج کردن عرق از داخل کفش و چکمه، پاها را خشک نگه می دارند.

برخی افراد به ویژه به سرمازدگی حساسند. این افراد شامل سالمندان، سیگاری ها، افرادی با بیماری هایی که باعث جریان خون ضعیف می شوند مانند دیابت، کم کاری تیروئید و سختی عروق هستند.

مصرف الکل یا داروهای خاص نیز با ممانعت از توانایی فرد برای تشخیص علائم هشدار دهنده، سرمازدگی را افزایش می دهند.

در صورت بروز اولین نشانه یعنی بی حسی و کرخی، می توان از حوله گرم و آب گرم برای گرم کردن استفاده کرد.

باید دقت کرد که در اثر سرما صدمه بافتی ایجاد نشده باشد.

ورزشکاران نیز باید برای انجام ورزش های زمستانی مراقب کفش اسکی، اسکیت یا هر کفش دیگری که به پا می کنند باشند بطوری که خیلی گشاد یا خیلی تنگ نباشند که باعث تاول و صدمه به پا شوند.

منبع:روزنامه جام جم

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 22:26 توسط aseman790| (0) نظر

▪ زنان قد بلند

۱ - از کمربند پهن استفاده کنید.

۲ - از دامن خیلی کوتاه و خیلی بلند پرهیز کنید.

۳- بهتر اسـت پـیـراهن خـود را داخـل شـلـوار و دامـن بگذارید.

۴- لباس نقش‌دار و طرح خطوط افقی بپوشید.

۵- دامن بلند و یا دم پا گشاد بپوشید.

۶- لباس‌های سر تا پا یک رنگ نپوشید.

۷- از گردنبند و گوشواره کوچک استفاده نکنید.

۸ - کیف دستی کوچک حمل نکنید.

۹ - شلوار راسته بپوشید.

۱۰- کـفش پاشنه بلند نپوشید و از کفـش انـدکـی لـژ دار استفاده کنید.

 ▪ زنان قدکوتاه و ریزنقش

۱ـ لباس با طرح راه‌راه افقی نپوشید.

۲- از لباس‌های رنگارنـگ، ملزومات بــزرگ و شلوار دم پا گشاد و یا پاچه‌های تا شده استفاده کنید.

۳- دامن کوتاه با نقش و نگار بزرگ نپوشید.

۴- لبـاس‌های یـک رنـگ و شلوار راســته و لباس تــنـگ و ملزومات کوچک استفاده کنید.

۵- کفش کمی نوک تیز بپوشید.

۶- کفش پاشنه بلند بپوشید.

۷- از کمربند باریک استفاده کنید.

▪ زنان چاق

۱- لباس‌های یکدست یکرنگ بپوشید.

۲- از کت و ژاکت بلند با دکمه‌های باز استفاده کنید.

۳ - از روسری شالی استفاده کنید.

۴- گردن بند دراز شما را لاغرتر می‌کند.

۵- کفش پاشنه‌بلند بپوشید.

۶- ژاکت بلند بدون اپل بپوشید.

 

روزنامه تهران امروز

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 22:24 توسط aseman790| (0) نظر

این روزها پوشاک زنانی که درشت اندام و بزرگ هستند، فراوان تر و شیک تر از گذشته شده است. قبلاً هنگامی که لباس های این گونه زنان مطرح می شد، اصولاً لباس های ساده خانه در نظر گرفته می شد. اما امروزه شما می توانید لباس های شیک و مدروز را تقریباً برای هر سایزی بیابید. یک کت ودامن متناسب، انتخاب عالی برای این چنین زنانی است، زیرا ترکیب و ساختار بیشتری نسبت به سایر مدل های لباس دارد. اگر شما کت دامن مناسبی برای سایز اندام خود انتخاب کنید، بی درنگ باعث می شود که آراسته تر و بهتر به نظر برسید.

1 -  مشخص کنید که برای چه مراسم و موقعیتی می خواهید لباس بپوشید. کت و دامن های کاری معمولاً رنگ و طرح های ساده تر و معتدل تری دارد. کت و دامن های معمولی و میهمانی های دوستانه، می تواند از پارچه و رنگ های شادتری انتخاب بشود.

بدن خود را مناسب و زیباتر نشان بدهید

2 - تعیین کنید که فرم اندام شما چگونه است. اینکه چاقی و اضافه وزن شما در چه قسمتی از اندام شما قرار دارد، در شکل و برش کت ودامنی که باید بخرید، نقش مهمی دارد. هر اندامی نیاز به لباسی دارد که کاملاً با آن متناسب باشد.

3 -  کتی انتخاب کنید که متناسب اندام شما باشد. انتخاب کتی که کاملاً اندازه و مناسب اندام است، برای زنانی که اضافه وزن دارند بسیار مهم است؛ زیرا ساختار و فرم کت می تواند بخش های برجسته و بزرگ بدن را بپوشاند و کوچک تر نشان بدهد. کتی انتخاب کنید که شانه های پهنی داشته باشد و به سمت کمر باریک شود.

4 -  دامن هایی را انتخاب کنید که ران های شما را کوچک تر و مناسب نشان بدهد. اگر ران های بزرگ و پهنی درید، دامن خطی ای شکل برای شما مناسب است.

5 -  از خیاطی استفاده کنید تا لباس را با تناسبات اندام شما هماهنگ کند. اگر کت دامنی انتخاب کرده اید که کاملاً اندازه و متناسب شما نیست، یک خیاط خوب می تواند آن را به نمونه ای مناسب تبدیل کند.

6 -  کت و دامن هایی را انتخاب کنید که بتواند در قسمت کمر کمربند داشته باشد، تا اندام شما را بهتر و ظریف تر نشان بدهد. کت های کمردار مدلی جدید و جالب هستند.

7 -  اگر پاهای زیبایی دارید، دامن های تا روی زانو بپوشید.

8 -  از پوشیدن کت دامن های باد کرده و حجیم خودداری کنید. زنی که اضافه وزن دارد، با پوشیدن چنین لباس هایی اغلب بزرگ تر و چاقتر به نظر می رسد. در عوض لباس هایی بپوشید که قسمت های مثبت شما را برجسته و مشخص می کند.

9- از پوشیدن کت و شلوارهایی که جیب های بغل از رو دارد، خودداری کنید.

سایت دوخت

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 22:21 توسط aseman790| (0) نظر

از آنجايي كه اين روزها در بازار انواع و اقسام مختلفي عطر براي خانم ها عرضه مي شود، انتخاب عطر مناسب براي فرد مورد نظر كمي سخت شده است. اگر گيج شده ايد كه بايد چه نوع رايحه اي را انتخاب كنيد، يكي از راه حل هاي رفع مشكل اين است كه عطر را از خانواده اي انتخاب كنيد كه با خصوصيات اخلاقي خانم مورد نظر مطابقت داشته باشد.

بيشتر عطرهايي كه براي خانم ها توليد مي شوند را مي توانيم در ۶ گروه اصلي طبقه بندي كنيم. بوهاي سرد، ميوه اي، گلي، خوراكي، رايحه هاي شرقي و چوبي. در داخل هر يك از اين گروه هاي اصلي، چند زير گروه نيز مي توان پيدا كرد، اما اين زير گروه ها تفاوت چنداني با هم ندارند؛ به همين دليل بهتر است كه افراد تازه كار به همين ۶ گروه اصلي اكتفا كرده و خودشان را درگير زيرگروه ها نكنند.

عطرهاي سرد

اين قبيل عطرها معمولاً بوي تميزي، جواني، و انرژي مي دهند. درون مايه ي رايحه ي اين قبيل عطرها بوي اقيانوس ها را در ذهن زنده مي كند. در اسم چنين عطرهايي اغلب نام "آب"، "يخ"، "باران"، و يا "خنك" به كار مي رود و معمولاً در شيشه هاي آبي توليد شده و جعبه هاي بسته بندي آنها نيز به رنگ آبي انتخاب مي شوند. خانواده ي اين قبيل عطرها بيشتر براي خانم هاي فعال و ورزش دوست پيشنهاد مي شود. از مشهورترين انواع اين عطرها مي توان به موارد زير اشاره كرد:

Issey Miyake L’Eau de Issey

Bulgari Blu Notte

Marc Jacobs Rain

Giorgio Armani Acqua di Gio

Davidoff Cool Water

عطرهاي ميوه اي

رايحه ي اين نوع عطرها در لطافت و انرژي كمي شبيه به رايحه ي عطرهاي خنك است با اين تفاوت كه قدري شيريني نيز در آن احساس مي شود. درون مايه ي اصلي اين قبيل عطرها معمولاً دربردارنده ي رايحه ي مركبات است مانند ليمو، پرتقال، و گريپ فروت. البته برخي از انواع عطرهايي كه در اين گروه جاي مي گيرند بوي سيب، انگور، گيلاس، هلو، و تمشك مي دهند. خانم هايي كه اين قبيل بوها را دوست دارند معمولاً خوش بين و خوش مشرب بوده، و به راحتي مي توانند با ديگران ارتباط برقرار كنند. از جمله معروف ترين عطرهاي ميوه اي كه اين روزها از طرفدارهاي زيادي برخوردار هستند عبارتند از:

Fresh Sugar

Acqua di Parma Colonia,

L.A.M.B. by Gwen Stefani

Cartier Eau de Cartier

عطرهاي گلي

خيلي راحت مي توانيد بوي اين قبيل عطرها را تشخيص دهيد. بوي يك يا دو گل در آنها به راحتي قابل تشخيص است. درون مايه ي اصلي اين نوع عطرها دربردارنده ي رايحه ي گل هاي مختلفي نظير: رز، ياسمن، ياس و مريم است. اين قبيل عطرها مختص خانم هاي رمانتيك با روحيه زنانه است. اغلب خانم ها نسبت به اين نوع عطرها علاقه ي خاصي دارند و مي توان گفت كه اين گروه از جمله محبوب ترين عطرهاي انتخابي توسط بانوان است. از جمله معروف ترين عطرهايي اين گروه نيز ميتوان به موارد زير اشاره كرد:

Dior J’Adore

Stella McCartney Stella

Yves Saint Laurent Baby Doll

Salvatore Ferragamo Incanto Charms

عطرهاي خوراكي

اين قبيل عطرها بوي مواد غذايي مي دهند. اين گروه نسبت به گروه هاي ديگر قدمت كمتري دارد و تازه چند سال است كه به بازار عرضه مي شود. درون مايه ي اصلي بوي اين عطرها، رايحه ي شكلات و وانيل را در بر دارد. اين قبيل عطرها معمولاً براي خانم هاي خونگرم، مهربان و خانواده دوست پيشنهاد مي شود. چند نمونه از محبوب ترين عطرهاي خوراكي عبارتند از:

Aquolina Chocolovers

Thierry Mugler Angel

Britney Spears Fantasy

Comptoir Sud Pacifique Vanille Abricot

عطرهاي شرقي

اين قبيل عطرها داراي رايحه اي گرم، تند و معطر هستند. درون مايه ي اصلي اين عطرها بوي دارچين و عنبر مي دهد. اين قبيل عطرها معمولاً مورد انتخاب خانم هايي قرار مي گيرند كه در عين سادگي بسيار اصيل مي باشند، فريبنده و جذاب هستند، تمايل به نمايش دادن خود دارند و بدشان نمي آيد كه مركز توجه جمع قرار بگيرند. از جمله معروف ترين عطرهايي كه مي توان در اين گروه جاي داد مي توان به موارد زير اشاره كرد:

Yves Saint Laurent Opium

Guerlain Shalimar

Calvin Klein Obsession

عطرهاي چوبي

اين عطرها هم مانند عطرهاي شرقي بوي تندي دارند اما قدري ملايم تر، دلپذيرتر و جاافتاده تر هستند. درون مايه بوي اين عطرها رايحه ي چوب، خزه، صندل، سدر، و  نعناع را در بر دارد. عطرهايي كه در اين گروه جاي مي گيرند مي توانند اغلب هم مورد استفاده ي خانم ها قرار بگيرند و هم آقايون. خانم هايي كه تمايل به استفاده از عطرهاي با رايحه ي چوب دارند عموماً سرزنده، آزاد منش، و خاكي هستند. از جمله محبوب ترين عطرهاي چوبي كه در حال حاضر مورد استفاده قرار مي گيرد عبارتند از:

Gucci Rush

Fendi Palazzo

Miss Boucheron

6 نمونه از محشرترين عطرهاي زمستاني

گاهي اوقات زمستان مي تواند خشن و بي رحم باشد و به پوست شما آسيب وارد كرده و سلامت كلي بدنتان را با مشكل مواجه سازد. خوب مي توانيم به راحتي و با استفاده از عطرهاي مخصوص زمستان با رايحه هاي تر و تازه هم خودمان را خوشبو كنيم و هم كاري كنيم تا بدنمان احساس گرماي بيشتري كند. اسپري و عطرهاي مختلفي را مي توان در زمستان استفاده كرد اما بهتر است هر عطري را كه انتخاب مي كنيد از زير گروه عطرهاي چوبي باشد و بوي درخت سرو در خود داشته باشد. بوي چوبي كه در اين نوع عطرها احساس مي شود سبب مي شود كه گرماي بيشتري را احساس كنيد و دماي بدن به طور نرمال بالاتر برود.

برخي از انواع فعلي عطرهايي كه مي تواند به شما گرما بدهد

اين عطرها آنقدر خوشبو هستند كه مطمئنم شما حاضريد تشك برقي خودتان را بدهيد تا فقط چند قطره از اين عطر را به شما بدهند.

۱- Splendor  از Elizabeth Arden

استفاده از اين عطر باعث مي شود كه در تمام طول روز حس شادابي و گرما در بدن شما ايجاد شود. درون مايه ي اين عطر رايحه اي شبيه به ويستريا و نخود شيرين مي دهد. از آنجايي كه اغلب از مشك سفيد درست مي شود، كليه حواس شما را نيز ارتقا مي بخشد.

۲- Coco  از Coco Chanel

اين عطر گرم و تند كه در خانواده ي عطرهاي شرقي قرار مي گيرد، گرما و حرارات بسيار زيادي را به شما هديه مي دهد. Coco به عنوان يك عطر كاملاً كلاسيك شناخته ميشود و بوي تند آن سبب ايجاد حس گرما در فرد مي شود.

۳- Lovely از Sarah Jessica Parker

اين عطر داراي رايحه اي دوست داشتني مي باشد. در آن از عطر چوب مركبات بكار رفته و زمانيكه شما از آن استفاده مي كنيد نه تنها تبديل به يك فرد دوست داشتني مي شويد بلكه احساس گرما و حرارات نيز پيدا مي كنيد. درون مايه ي بوي اين عطر عنبر سفيد، مشك و چوب است. براي اينكه بوي آن ماندگاري بيشتري داشته باشد به همراه لوسيون بدن و ژل حمام ارائه مي شود.

۴- Vanilla Fields

اوه هيچ چيز نمي تواند مانند بوي خوش وانيل شما را گرم كرده و درونتان را ريلكس نمايد. افراد با سليقه اين عطر را انتخاب مي كنند. درون مايه ي اين عطر مخلوطي از رايحه ي وانيل، ايليانگ، بنفشه، ترنج و ياسمن است و در گروه عطرهاي شرقي و گرم طبقه بندي مي شود.

۵- Organza از Givenchy

اگر مي خواهيد احساس گرما و راحتي داشته باشيد و تصور كنيد كه همواره كنار شومينه نشسته ايد، اين همان عطري است كه مي تواند اين حس را در شما زنده كند حتي در محيط كار!  اين عطر حس خوبي را در شما ايجاد مي كند و با استفاده از آن مي توانيد در تمام طول روز حس شادابي و سرزندگي خود را حفظ كنيد.

۶- Red Ginger از Suzanne Lange

گفته مي شود كه اين عطر داراي خاصيتي است كه نزديك به پوست باقي مي ماند و سبب مي شود كه شما احساس گرما كنيد. درون مايه ي اين عطرگرم و داراي آميخته اي از بوي خوش دارچين، جوز، ميخك، و ترنج است. از آنجايي كه بوي شيرين و تند اين عطر با گرما و حرارت خاصي همراه است، در رديف عطرهايي قرار مي گيرد كه حتماً بايد در زمستان مورد استفاده قرار بگيرد.

سايت خانم ها

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 22:17 توسط aseman790| (0) نظر

اگر شما جزء آن دسته از خانم‌هایی هستید که ساق پای کلفت دارید یعنی از زانو تا مچ پایتان چاق است، نکاتی در انتخاب دامن وجود دارد که اگر آنها را رعایت نکنید ساق پایتان چاق‌تر از آنچه هست نشان داده می‌شود. در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد که چگونه دامن‌های مناسب انتخاب کنید و از چه مدل‌هایی دوری کنید که ساق پایتان زیباتر دیده شود.

دامن‌هایی که نباید بپوشید:

دامن‌هایی که زیر زانو، وسط زانو یا نزدیک مچ پا قرار می گیرند باعث می‌شود قسمتی از ساق پا که دیده‌ می‌شود کلفت و چاق‌تر از آنچه که هست به چشم بیاید. حال اگر مدل دامن چسبان نیز باشد این اختلاف دید شدیدتر نیز می‌شود. هرگز دامن یا پیراهن‌هایی با قد سه ربع نپوشید.

دامن‌های مناسب شما:

دامن‌های A شکل که از بالا به پایین گشاد می‌شوند همچنین قدی تا زانو دارند بهترین انتخاب برای کسانی است که ساق پای کلفت دارند. این مدل‌ها ساق پا را باریکتر از آنچه هست نشان می‌دهد.

اگر ساق پای کلفت دارید قد دامنتان یا تا زانو باشد یا اینکه روی مچ پا به طوری که اصلاً ساق پایتان معلوم نباشد. کفش‌های پاشنه بلند با پاشنه های کلفت و دامن یا پیراهن تا زانو نیز به شما کمک می کند تا ساق پایتان لاغرتر دیده شود.

سایت ایران دوخت

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 22:13 توسط aseman790| (0) نظر

اگر ران های شما از آنچه که دوست دارید بزرگتر هستند، می توانید با پوشیدن لباس های مناسب آنها را بپوشانید.

*قدم اول

در تی شرت، بلوز و ژاکت های ورزشی خود از اپل و لایی استفاده کنید. آنها باعث می شوند که بالاتنه شما عریضتر و پهن تر دیده شود؛ در نتیجه بین نیمه بالایی و پایین بدن شما تعادل برقرار می شود.

*قدم دوم

ژاکت ها، بلوزها و پلورهایی را انتخاب کنید که در زیر ران آویزان می شوند یا با پایین ران های شما تماس دارد. به دنبال مدل هایی باشید که شکاف های پهلو و جانبی دارند، زیرا این مدل ها علاوه بر افزایش شیکی و مد بودن، به راحتی شما در هنگام حرکت کمک می کنند. دامن های کلوش یا A شکل بپوشید.

ایران دوخت

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 22:10 توسط aseman790| (0) نظر

اغلب افراد در انتخاب لباس‌هایی که مـناسب جـثه آنها بوده و همچنین چگونگی ست کردن آنها دچار سردرگمی هستند.  در زیـر بـه اصول کلی انتخاب و هماهنگ‌کردن لباس‌ها با یکدیگر خواهیم پرداخت. برای آنکه همیشه فرد خوش‌لباسی باشید و چاقی و لاغری‌تان بیش از حد به چشم نیاید، این نکات را رعایت کنید:

ـ همیشه لباسی بپوشید که کاملا اندازه شماست.

ـ پوشیدن لباس‌های بزرگ تنها اندام شما را اغـراق‌آمـیـز‌تـر جـلوه داده و عیوب احتمالی آن را پنهان نمی‌کند.

 - بهتر است فقط در صورتی‌ که کمر باریکی دارید، از کمربند استفاده کنید.

- یادتان باشد پارچـه‌هـای سـنگین ـ مثل پارچه‌های پـشمـی، بافـتنی و چرمی ـ شما را سنگین وزن‌تر جلوه می‌دهند.

ـ برعکس پارچه‌های سنگین، پارچه‌های سبک‌وزنی مثل کتان و نخی شما را لاغرتر نشان می‌دهند.

 ـ رنگ‌های تیره شما را لاغرتر و کوچک‌تر نشان‌می‌دهند.

 ـ رنگ‌های روشن شما را بزرگ‌تر و حجیم‌تر نشان‌می‌دهند.

ـ لباس‌های بالاتنه و پایین‌تنه یکرنگ، شما را لاغرتر جلوه می‌دهند.

ـ لباس‌های بالاتنه و پایین‌تنه با رنگ‌های متفاوت شما را قد بلندتر نشان می‌دهند.

ـ لباس‌های یقه بلند، گردن را کوتاه‌تر نشان می‌دهند.

ـ گردنبند کوتاه نیز گردن را کوتاه‌تر نشان می‌دهد.

ـ روسـری ـ در صورتی‌که به سـمت پـایین آویزان شـده باشد ـ قـد شما را بلندتر جلوه می‌دهد.

ـ لـبـاس بـا خطوط افقی شما را چاق‌تـر و بـا خـطـوط عمودی، لاغرتر جلوه می‌دهـد.

▪ بـرای لاغرتر و بلند‌قدتر به‌ نظر رسیدن، می‌توانید این توصیه‌ها را به کار ببندید:

ـ لباس‌های کاملا اندازه بپوشید؛ لباس‌های خیلی کوچـک و خیلی بزرگ تنها شما را چاق‌تر نشان می‌دهند.

ـ لباس‌های یکدست و یکرنگ بپوشید؛ تـرجیـحا از فرق سر تا نوک پا یکرنگ باشید!

ـ از پـوشیـدن لبـاس‌های با طرح برجسته و پارچـه‌هـای زمخت خودداری کنید.

ـ لباس‌های تیره‌رنگ با پارچه‌های نازک و نرم بپوشید.

ـ شلوار را دقیقا تا کمر بالا بیاورید، نه پایین‌تر.

ـ از پوشیدن لباس‌هایی با نقش و نگار شلوغ خودداری کنید.

ـ لباس با طرح راه راه عمودی بپوشید.

ـ از داشتن تزئینات بیش از حد خودداری کنید.

ـ کفش پاشنه بلند به پا کنید.

▪ برای کوتاه‌تر و چاق‌تر به نظر رسیدن نیز نکات زیر را رعایت کنید:

ـ لباس‌هایی با رنگ متفاوت بپوشید.

ـ رنگ‌های روشن و پررنگ بپوشید.

ـ لباس‌های چند لایه به تن کنید.

 -کفش بدون پاشنه و ظریف بپوشید.

 ـ از پوشیدن لباس‌های سراسر یکرنگ بپرهیزید.

 ـ لباس با طرح راه راه افقی بپوشید.

همشهری آنلاین

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 22:2 توسط aseman790| (0) نظر

۱- همواره لباسی را بپوشید که کاملاً اندازه شما باشد. ۲- پوشیدن لباس های بزرگ تنها اندام شما را اغـراق آمـیـز تـر جـلوه داده و آنـها را پنهان نمی کند. ۳- بیشتر سعی کنید تنها در زمانی که کمر باریکی دارید از کمر بند استفاده کنید. ۴- پارچـه هـای سـنگین مانـند پـشمـی، بافـتنی و چرمی شما را سنگین وزن تر جلوه می دهند. ۵- پارچه های سبک وزن مانند کتان، نخی شما را لاغر تر جلوه می دهند. ۶- رنگ های تیره شما را لاغر تر و کوچک تر می کنند. ۷- رنگ های روشن شما را بزرگتر و حجیم تر می کنند. ۸- لباس های بالا تنه و پایین تنه یک رنگ شما را لاغر تر جلوه می دهند. ۹ - لباس های بالا تنه و پایین تنه با رنگ های متفاوت شما را بلند قدتر می کند. ۱۰- لباس های یقه بلند گردن را کوتاه تر می کند. ۱۱- گردن بند کوتاه نیز گردن را کوتاه تر می کند. ۱۲- روسـری کـه به سـمت پـایین آویزان شـده باشد، قـد شما را بلند تر جلوه می دهد. ۱۳- خالکوبی پـیـرامـون گـردن و روی شــانـه هـا سبـب چهار شانه تر شدن شما می گردد. ۱۴- لـبـاس بـا خطوط افقی شما را چاق تـر و بـا خـطـوط عمودی شما را لاغر تر جلوه می دهـد. ● بـرای لاغر تر و بلند قدتر به نظر رسیدن نکات زیر را رعایت کنید: ۱- لباس های کاملا اندازه بپوشید لباس های خیلی کوچـک و خیلی بزرگ تنها شما را چاق تر نشان می دهند. ۲- لباس های یک دست یکرنگ بپوشید. تـرجیـحا یک رنـگ از سر تا نوک پا. ۳- از پـوشیـده لبـاس های با طرح برجسته و پارچـه هـای زمخت خودداری کنید. ۴- لباس های تیره رنگ با پارچه های نازک و نرم بپوشید. ۵- شلوار را در ناحیه کمر بالا بیاورید نه پایین تر. ۶- کراوات با پهنای متوسط پوشیده و حتماً طول آن تا کمر برسد. ۷- از پوشیدن لباس های با نقش و نگار شلوغ خودداری ورزید. ۸- لباس با طرح راه راه عمودی بپوشید. ۹- از داشتن ملزومات بیش از حد خودداری کنید. ۱۰- کفش پاشنه بلند به پا کنید. ● برای کوتاه تر و چاق تر به نظر رسیدن نکات زیر را رعایت کنید: ۱- لباس های با رنگ متفاوت بپوشید. ۲- رنگ های روشن و پر رنگ بپوشید. ۳- کراوات پهن تر بپوشید. ۴- لباس های چند لایه به تن کنید. ۵- کفش بدون پاشنه و ظریف بپوشید. ۶- شلوار تمام قد بپوشید. ۷- از پوشیدن لباس های سرتاسر یک رنگ بپرهیزید. ۸- لباس با طرح راه راه عمودی و کراوات باریک نپوشید. ترانه ها

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 22:1 توسط aseman790| (0) نظر

1 -  لباس‌هایتان را طبقه‌بندی کنید

همان‌طور که لباس‌هایتان را برای مراسم ختم، عروسی، مهمانی‌های کوچک و بزرگ تقسیم‌بندی می‌کنید، این برنامه‌ریزی را برای لباس‌های خانگی خود هم داشته باشید، به این صورت که حتماً لباسی برای نظافت خانه در نظر بگیرید. همچنین از پیش بند برای پخت غذا استفاده کنید و به این تقسیم‌بندی، لباس خواب را هم اضافه کنید.

2 - هماهنگ بپوشید

نگاهی به لباس‌های خانگی که در کمد دارید بیندازید و ببینید کدام یک از این بلوز و شلوارها می‌توانند با همدیگر پوشیده شوند و به قول معروف ست شوند. با این نگاه، لباس‌هایی که احتیاج به کامل شدن را دارند انتخاب کنید.

3 -  حواستان به جنس لباس باشد

هر لباسی که می‌خرید باید جنس خوبی داشته باشد. اما این نکته درباره لباس‌های خانگی برخلاف تصور عموم مهم‌تر است چرا که این لباس‌ها بیشتر کثیف می‌شوند و احتیاج به شست‌وشوی بیشتری پیدا می‌کنند. پس گول قیمت ارزان را نخورید و سعی کنید آنچه می‌خرید جنس خوبی داشته باشد تا به زودی کهنه و بی‌رنگ و رو نشود.

4 -  در خانه، رنگی‌تر بپوشید

هر کدام از ما یک ردیف رنگی خاص در ذهن داریم اما خانه فضایی است که چهار دیواری بودن و اختیاری بودنش این اجازه و جرئت را به ما می‌‌دهد تا رنگ‌های دیگر را هم امتحان کنیم و رنگ‌های جدید را هم کثیف کنیم و در نگاه دیگران به خودمان تغییری ایجاد کنیم.

هفته نامه زندگی مثبت

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 21:55 توسط aseman790| (0) نظر

پوشیدن کفش پاشنه بلند، شلوار جین سنگ ‌شوی و یا دمپایی لاانگشتی با نگین‌های زیبا، مورد پسند بسیاری از خانم‌ هاست ولی آیا این مدل ‌های دوست‌ داشتنی برای سلامت ما خطری ندارند؟ بد نیست نظر پزشکان را درباره این 5 مدل پوشش که هر از گاهی مد می‌ شوند، با هم مرور کنیم. شلوارهای جین تنگ شلوار جین تنگ می ‌تواند باعث عفونت مثانه بانوان شود. همیشه در اطراف مقعد باکتری‌ هایی وجود دارند؛ این باکتری ‌ها می‌ توانند در اثر اصطکاک لباس به طرف واژن حرکت کنند و چون مجرای ادراری در بانوان کوتاه است، خیلی سریع باعث عفونت ادراری می‌ شوند که نشانه آن خارش و تکرر ادرار است. از طرف دیگر محققان دانشگاه پورتلند می‌ گویند چون در این لباس‌ ها امکان تبادل هوا وجود ندارد، شانس رشد قارچ ‌ها نیز افزایش می‌ یابد. آن جا محیطی تاریک، مرطوب برای رشد سریع قارچ‌ ها در کشاله ‌ران است که خودشان را با خارش و سرخی‌ نشان می ‌دهند. کفش‌ های پاشنه بلند پزشکان می ‌گویند گرچه بانوان دوست دارند همیشه با پوشیدن کفش‌ پاشنه بلند، قد بلندتر به ‌نظر برسند ولی این پوشیدن مداوم، آغازگر مشکلات زنجیره‌ای طولانی مدت برای آن ها است. پوشیدن مداوم کفش پاشنه بلند باعث انقباض تاندون آشیل می ‌شود. آسیب تاندون آشیل می ‌تواند باعث مشکلات شدید راه رفتن شود. انواع کفش از سوی دیگر عدم تعادل هنگام راه رفتن با این کفش ‌ها شانس سقوط و زمین خوردن و آسیب لگن را در بانوان افزایش می ‌دهد. همچنین کفش پاشنه بلند فشار زیادی را بر کمر بانوان وارد می ‌کند که باعث کمردردهای شدید در طولانی مدت خواهد شد. دمپایی‌ های لاانگشتی دمپایی لاانگشتی نگین ‌دار و بندی شاید شیک باشد ولی به دلیل عدم حمایت کفش از ساق پا می ‌تواند خطرآفرین باشد. این دمپایی‌ ها معمولاً قوس کافی در کف ‌شان ندارند که می‌ تواند باعث خار پاشنه پا شود که درمان آن جراحی است. از سوی دیگر این دمپایی‌ ها هیچ محافظتی از پا در برابر اشیای تیز موجود در محیط ندارند. چکمه‌ های صاف و مشکلات زانو و کمر: در بازار چکمه ‌های پاییزی و زمستانی وجود دارد که کف آن ها صاف و فاقد هرگونه انحنای مطابق با کف پا است. این کفش‌ ها باعث کمردرد و فرسایش زانو می ‌شوند. هنگام خریدن این چکمه‌ های خزدار حتماً دقت کنید که خز این کفش ‌ها به زانوی شما فشار نیاورد و از طرف دیگر حتماً در کف ضخیم این کفش ‌ها انحنای کف پای شما رعایت شده باشد. کیف دستی ‌های بزرگ و سنگین گرچه مُد است که کفش ‌های پاشنه بلند ورنی را با کیف دستی بزرگ ست کنید ولی کیف دستی ‌های بزرگ و سنگین هم برای بانوان مشکل آفرین هستند. پزشکان می ‌گویند حمل کیف دستی‌ های بزرگ و سنگین باعث کمردرد می‌ شود. بهتر است اگر چنین کیف دستی دارید، هر چند ساعت آن را از این شانه‌‌ تان روی آن یکی بیندازید تا فشار روی یکی نباشد. حمل طولانی این وسایل باعث درد عضلانی می‌ شود چون وقتی شما کیف سنگینی را روی یک شانه خودتان بیندازید، عضلات طرف دیگر بدن شما برای مستقیم نگه داشتن بدن‌ تان کشیده می‌ شوند. بهترین روش حمل کیف دستی انداختن آن به صورت کج است، به طوری که بند آن روی یک شانه و خودش در طرف دیگرتان باشد. کفش ‌های نوک باریک به هر دلیل این روزها در میان خانم‌ ها و نیز آقایان، پوشیدن کفش ‌هایی که نوک باریک دارند، مد شده است. کفش‌ هایی که در کوچه و خیابان پای خیلی‌ ها می‌ بینید اولین چیزی که به خاطر می ‌آ‌ورد این است که پای بیچاره این همه فشار را چگونه تحمل می‌ کند؟ استدلال برخی افرادی که از این ‌گونه کفش ‌ها استفاده می‌ کنند این است که پس این همه آدم چگونه این کفش‌ ها را می پوشند و بیمار نمی ‌شوند، در حالی که اگر از خود این افراد بپرسید خاطرات تلخ زیادی برای گفتن دارند. مثلاً یکی از این خاطرات چنین است: "تازه از این کفش ‌های نوک باریک مد شده بود. من هم رفتم و یکی از آن ها را خریدم و تمام روز پوشیدم و پز دادم. فردای آن روز وقتی خواستم دوباره کفشم را بپوشم، متوجه درد شدیدی در شستم شدم. اول خیلی به آن اعتنا نکردم ولی دیدم قابل تحمل نیست. انگشتم را که نگاه کردم دیدم قرمز شده و مجبور شدم با دمپایی نزد دکتر بروم. دکتر گفت ناخنت داخل گوشت انگشت فرو رفته و باید آن را بیرون بیاورم." فرو رفتن ناخن به داخل گوشت، یکی از عوارض پوشیدن کفش‌ های تنگ و نوک باریک و ضایعه شایعی است که بیشتر برای شست پا پیش می ‌آید. در این بیماری به دلیل فشار فیزیکی، معمولا بافت حاشیه ناخن شست پا به سمت ناخن فشرده می ‌شود و در نهایت ناخن به داخل بافت کناری فرو می ‌رود. این عارضه معمولا دردناک است و کم‌کم عفونت هم به آن اضافه می ‌شود. برای پیشگیری از این عارضه باید ناخن‌ها را به طرز درستی کوتاه کرد و کفش تنگ و نوک باریک نپوشید. هالوکس فرو رفتن ناخن به گوشت تنها عارضه دردناک کفش ‌های نوک باریک نیست و بسیاری از کسانی که به پوشیدن این کفش‌های خطرناک عادت دارند، دچار عارضه ‌ای می ‌شوند که به مراتب پُر دردسرتر از قبلی است. این عارضه که در واقع انحراف دایمی انگشت شست پا به سمت انگشت دوم است "هالوکس والگوس" نام دارد. گفته می ‌شود، اصلا شیوع این بیماری با ظهور کفش در جوامع بشری آغاز شده است. نتایج مطالعات دانشمندان عربستان سعودی حاکی است، هیچ ‌هالوکس والگوسی در میان زنان وجود ندارد که بر اثر پوشیدن کفش نوک باریک ایجاد نشده باشد. به عبارتی صد درصد زنان دچار این بیماری در این کشور کفش ‌های نوک باریک می‌ پوشند. البته شاید بگویید مگر چند نفر از کسانی که کفش نوک باریک می ‌پوشند، دچار‌ هالوکس والگوس می ‌شوند که این همه در باره آن سر و صدا به پا شده است؟ در پاسخ به این سوال دکتر عبدالوهاب، استاد دانشگاه ملک سعود ریاض، می ‌گوید: "حدود 81 درصد کسانی که مدت‌ طولانی کفش ‌نوک باریک می‌ پوشند، درنهایت دچار ‌هالوکس والگوس می ‌شوند." غیر از دو عارضه فوق، کفش‌ های نوک باریک عوارض متعدد دیگری نیز به همراه دارند که از آن میان می ‌توان به پینه، میخچه و کج شدن و خمیدگی انگشتان اشاره کرد. در‌نهایت می ‌توان به جرات گفت پوشیدن کفش ‌های نوک باریک، صرف‌ نظر از مد بودن شان اصلا به صلاح پاهای شما نیست. سایت مبین

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 21:47 توسط aseman790| (0) نظر

آیا شما بعد از روز کاری، لباس سفید می‌پوشید؟ شما این تصمیم را نمی‌گیرید چون شنیده اید که این یک ایده ی بد است. مثل یک ضرب المثل قدیمی "بعد از یک روز سخت لباس سفید نپوشید". این گونه نظریه‌ها واقعا نمی‌تواند به شما کمک کند، چون مد مناسب بر این اساس‌ها نیست. انواع مد واقعی از نوع برش پارچه‌ها روی بدن مشخص می‌شود.

از سویی دیگر شما گاهی چیز‌هایی در تلویزیون و مجله‌ها می‌بینید و فکر می‌کنید که آن‌ها به شما می‌آیند. همه ی گروه‌هایی که با یکدیگر کار می‌کنند تا یک مد را ایجاد کنند، یک روش را نمی‌بینند. در واقع بدون هیچ نیرنگی بد ترین پوشش‌های زنانه را می‌توان طوری درست کرد که خوب به نظر برسند. نکته‌هایی که در باره ی مد در اینجا آمده، جدا از گرایش‌ها مطمئنا می‌توانید سبک شخصی خود را پیدا کنید، و بزرگ به نظر برسید.

یک پوشش درست باید به رنگ صورت شما نزدیک باشد

رنگ چشم یکی از زیبایی‌های طبیعی است، که انتخاب رنگ‌ها باید بر اساس این خصوصیات طبیعی است. به عبارت دیگر رنگ‌ها توانایی شستشو دادن بیرون شما را دارند. برای مثال مردمی که رنگ پریده و کم رنگ هستند نباید از لباس‌های سفید که به رنگ صورتشان نزدیک است استفاده کنند. با دقت روی رنگ‌هایی که شما را جذاب می‌کند فکر کنید و بعد آن‌ها را بپوشید.

تک رنگ‌ها می‌تواند لاغر کننده باشد

تک رنگ‌ها می‌تواند بر اساس محیط اطراف، در یک گروه و یا در یک خانواده انتخاب شود. رنگ‌های تیره رنگ‌هایی هستند که بدن را لاغر تر نشان می‌دهد. اگر شما نمی‌خواهید همیشه یک رنگ خاص را بپوشید، به ترکیب رنگ‌های تیره فکر کنید.

همیشه تلاش کنید تا تعداد رنگ‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید، محدود باشد

طرح‌ها و رنگ‌های پر زرق و برق نمی‌توانند آن مدی باشند که شما را لاغر نشان دهند. اگر شما سینه‌های بزرگ داشته باشید، تاپ‌های تیره شما را متناسب نشان می‌دهند و می‌توانید لباس‌های پایین تنه ی خود را روشن انتخاب کنید.

پارچه‌های لطیف هر کسی را می‌تواند خوب جلوه دهد

پارچه‌های روان یکی از بهترین انواع مد است. بافت پارچه‌های روان به صورتی است که شما را جذاب تر از پارچه‌های سفت شما را نشان می‌دهد.

 

 

بافت‌های چسبان

لباس‌هایی که با الیاف مصنوعی بافته می‌شوند شاید هوس انگیز باشد. این گونه لباس‌ها بیشتر برای مهمانی‌ها است و برای استفاده ی روزمره ایده ی خوبی نمی‌تواند باشد. در ضمن این گونه لباس‌ها برای هر کسی مناسب نیستند.

انتخاب لبه پیراهن و لباس

پیراهن‌هایی با لبه‌های کوتاه یک مد رایج نیست. اگر شما در مورد قدتان مطمئن نیستید از پوشیدن لباس‌هایی با لبه‌های کوتاه خود داری کنید. لباس‌های لبه کوتاه بدن شما را بیش از حد بد شکل نشان می‌دهد. و اگر قد کوتاه باشید آن‌ها شما را از آنچه هستید کوتاه تر نشان می‌دهد.

از لوازم کمی استفاده کنید

لوازم در مد نباید بیش از حد زیاد باشد. متاسفانه بعضی از لوازم در مد ضروری هستند. اگر شما بالا تنه ای بزرگ دارید نباید از گردن بند‌های بزرگ و بلند استفاده کنید.

کت‌هایی که مثل جعبه اند.

هیچ کس به کت‌های جعبه ای نگاه نمی‌کند. از پارچه‌های سفت دوری کنید و در عوض کت‌هایی را انتخاب کنید که بافتی نرم داشته باشند و با خطوط بدن شما هماهنگی بیشتری داشته باشند.

در لباس‌هایتان تاه وجود نداشته باشد

مادرتان معمولا به شما می‌گوید لباس‌هایتان را تاه کنید. اما این کار درستی نیست. چون خط‌های تاه باعث می‌شود تا توجه دیگران به شکم شما جلب شود.

 سایت مبین

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 1:42 توسط aseman790| (0) نظر

خیلی از اوقات به خصوص مواقعی که قرار است به یک میهمانی شبانه بروید، حتما با این پرسش روبه‌رو می‌شوید و ساعت‌ها فکر می‌کنید چه لباسی را برای پوشیدن در این میهمانی انتخاب کنید؟

این دغدغه حتی برای آنهایی که چندین کمد پر از لباس دارند هم ایجاد می‌شود.اتفاقا آنهایی که لباس‌های متنوع‌تری دارند بیشتر دچار این معضل می‌شوند چرا که فراوانی پوشاک انتخاب دو به دوی آنها را مشکل‌تر می‌کند.

در این گزارش قصد داریم یک راهنمای کلی برای ست کردن پوشاک با یکدیگر برایتان تصویر کنیم.برای انتخاب یک دست پوشاک برای میهمانی ابتدا باید نوع میهمانی را مدنظر قرار دهید.اگر قرار است مثلا در مراسم عروسی یا نامزدی حاضر شوید بهتر آن است که لباسی را انتخاب کنید که شما را برجسته‌تر از عروس خانم و آقا داماد نسازد!چرا که در این مراسم قرار است این دو نفر قابل توجه باشند.نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید قشنگی در عین سادگی است. همیشه لباسی که ساده‌تر از بقیه است، قشنگی خاص خود را دارد. همواره لباسی را بپوشید که کاملا اندازه شما باشد. پوشیدن لباس‌های بزرگ تنها اندام شما را اغراق‌آمیزتر می‌کند. پارچه‌هایی با طرح بزرگ و سنگین مانند پشمی، بافتنی و چرمی شما را سنگین‌ وزن‌تر جلوه می‌دهند و در مقابل پارچه‌هایی مانند کتان و نخی به خصوص با طرح‌های ریز شما را لاغرتر می‌کند.پوشاک با رنگ‌های تیره همواره شما را لاغرتر و کوچک‌تر و لباس‌های با رنگ روشن نیز شما را بزرگتر جلوه می‌دهد. لباس‌های بالاتنه و پایین‌تنه همرنگ، شما را لاغرتر و لباس‌های بالاتنه و پایین‌تنه با رنگ‌های متفاوت شما را بلند قدتر می‌کند.

لباس‌های با خطوط افقی نیز شما را چاق و لباس‌های با خطوط عمودی لاغر نشانتان می‌دهد.دو نکته برای خانم‌ها و آقایان نیز باید گفته شود: خانم‌هایی که قصد دارند لاغر و قد بلند نشان داده شوند باید قسمت جلوی روسری که آویزان می‌شود را بلندتر کنند.آقایانی که از کراوات استفاده می‌کنند نیز باید طول کراوات را تا کمر شلوار بلند کنند تا بلند قد و کشیده نشان داده شوند. این توصیه را آقایان چاق حتما باید رعایت کنند.

برای ست کردن لباس، رنگ جوراب باید همرنگ و یا تیره‌تر از شلوار باشد. رنگ کمربند نیز باید با رنگ کفش یکسان باشد.

بهتر است کت‌ و شلوار خاکستری و سرمه‌ای با کفش مشکی و پیراهن سفید یا آبی آسمانی و کت و شلوار قهوه‌ای نیز با پیراهن کرم یا زرد کمرنگ و کفش قهوه‌ای ست شوند.

قد کوتاه‌ها اینها را نپوشند

- کفش بوت و ساق‌بلند

- شلوار پاچه کوتاه یا پاچه تا شده

- لباس آستین‌کوتاه

- لباس‌های با طرح راه‌راه افقی و رنگ روشن

لباس‌های مخصوص قد بلندها

- لباس‌های با رنگ متفاوت

- لباس‌های با طرح راه‌راه افقی

لباس‌های ممنوعه برای مردان چاق

- ژاکت و پلیورهای پشمی با طرح‌های بزرگ و پهن

- لباس‌ها و پیراهن‌های یقه هفت

- لباس‌های با رنگ روشن

- لباس‌هایی که طرح‌های فاصله‌دار دارند

- لباس‌های گشاد و سایز بزرگ

- پیراهن‌ها و تی‌شرت‌هایی که روی شلوار قرار می‌گیرند

- کمربند پهن و رنگ روشن

 

:http://www.donya-e-eqtesad.com

 

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 1:35 توسط aseman790| (0) نظر

یک پیراهن دکلته لباسی بسیار عالی و زیبا است، خصوصا اگر شما شانه ها و بازوهای زیبا و مناسبی دارید. برای اینکه در چنین لباسی احساس راحتی کنید و زیبا به نظر برسید، نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کنید:

 

- به دنبال پیراهن دکلته ای باشید که به خوبی مناسب اندام شما است. اگر در لباستان راحت نباشید و با پوشیدن آن دائما ناراحت و در کشمش باشید، اهمیتی نخواهد داشت که فرم دوخت آن چگونه است، در هر صورت در تن شما خوب و مناسب دیده نمی شود. شما به پیراهن دکلته ای نیاز دارید که در قسمت بالاتنه تنگ و چسبان باشد، اما در عین حال بالاتنه شما در آن احساس راحتی کند. کل اجزای خود لباس هم باید با یکدیگر هماهنگ و متعادل باشد. از آنجایی که بالاتنه چسب و تنگ است و قسمت بالای سینه شما برهنه است، بهتر است که پایین تنه لباس حداقل تا زیر زانو باشد و آزادتر و کلوش تر باشد. پایین تنه تنگ و خیلی کوتاه چندان جالب نیست.

 

-  لباس زیر مناسب بخرید. انواع مختلف لباس زیر بدون بند در بازار موجود است. مدلی ساده با پارچه ای نرم و صاف انتخاب کنید. تور، قیطان و سایر تزئینات آن، ممکن است باعث شود که  بدن شما هنگام پوشیدن یک لباس کلته، چروکیده و بدفرم به نظر برسد.

 

- با افزودن یک گردنبند زیبا و شکیل، توجه ها را به سمت چهره خود جلب کنید. گوشواره های بلند و بسیار کشیده نیز به زیبایی و جذابیت شما خواهد افزود.

 

- پوست خود را به خوبی پاک کنید و لوسیونی با کمی درخشش و براقی بر روی پوست خود استفاده کنید تا پوست شما را درخشان و زیبا نشان بدهد.

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 1:30 توسط aseman790| (0) نظر

گوشواره‌ یکی از اکسسوری‌های مهم است که بسیاری از خانم‌ها علاقه ویژه‌ای به آن دارند. ما اکثرا فکر می‌کنیم در انتخاب جواهر فقط مدل آن مهم است و چیزی را که در نگاه اول خوشمان بیاید می‌خریم و می پوشیم غافل از اینکه یک انتخاب غلط می‌تواند چهره و ظاهر ما را نامتناسب نشان دهد.                  

در مرود گوشواره شکل و ترکیب صورت، اندازه گردن و وجود چین های روی گردن که بر اثر سن یا افزایش وزن وجود دارد بسیار مهم است. ما در اینجا نکات مهم را در انتخاب گوشواره برایتان شرح می‌دهیم:               

1 -  اگر صورتی کشیده دارید می‌توانید از گوشواره‌های چلچراغی و حلقه‌های بزرگی که آویز دارند استفاده کنند همچنین گوشواره های دکمه‌ای یا میخی را نیز می‌توانید بپوشید.          

2 -  گوشواره های گرد و آویز صورت را چاق‌تر و چین‌های روی گردن را بیشتر نشان می‌دهند پس اگر صورتی گرد و چاق دارید از مدل‌های بزرگ و گرد بپرهیزید.           

3 -  اگر صورتی گرد با چین‌ها و غبغب آویزان دارید از مدل‌های گوشواره دگمه‌ای یا حلقه‌ای کوچک دوری کنید.                 

4 -  اگر گردن کوتاهی دارید از مدل‌ گوشواره‌های آویز بلند هرگز انتخاب نکنید چون گردن شما را کوتاهتر نشان می‌دهد.                  

5 -  گوشواره های حلقه‌ای ساده به اندازه متوسط برای هر شخص مناسب است.         

6 - اگر می‌خواهید در موقعیتی جدی و تخصصی باشید هرگز گوشواره‌های بزرگ و شلوغ را بر گوشتان آویزان نکنید. بهتر است به جای گوشواره، از گردنبند، دستبند یا سنجاق سینه کمک بگیرید.         

سایت دوخت             

                  

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 1:15 توسط aseman790| (0) نظر

                           

يكي از زيباترين تزئيناتي كه به پيراهن، بلوز و كت شما جلوه خاصي مي‌دهد گردنبند است. انتخاب گردنبند با توجه به اندازه گردن، فرم بالاتنه و مدل لباس مان بايد صورت گيرد در غير اين صورت به جاي اينكه گردنبندمان زيبا به نظر برسد، كل لباس و اندام مان نامتناسب به چشم مي‌آيد. مثلاً اگر بالاتنه چاق و گردن كوتاهي داريد بايد از جواهرات يا بدليجات كوچكتري انتخاب كنيد بعضي از افراد چاق زير گردنشان چين نيز دارد كه اگر گردنبندهاي بزرگ و نامناسب بپوشند، ظاهري خوب پيدا نمي‌كنند. اما اگر گردن كشيده و بالاتنه مناسب يا لاغر داريد در انتخاب گردنبند گزينه‌هاي بيشتري داريد.                        

در اينجا مهمترين نكات را درباره انتخاب گردنبند مناسب برايتان بررسي مي كنيم:     

اندازه گردن:                      

اگر گردن بلند ومناسبي داريد مي‌توانيد از گردنبندهايي كه به دور گردن مثل دستنبند بسته مي‌شوند استفاده كنيد. اين مدل گردنبندها گردن شما را مناسب‌تر نشان مي‌دهد.                    

اگر گردن‌ خيلي باريك و بلند داريد هرگز از گردنبندهاي طوقي شكل با پهناي كم انتخاب نكنيد.اگر گردن كوتاهي داريد مي‌توانيد از تركيب دوتايي گردنبندهاي ظريف استفاده كنيد، البته توجه داشته باشيد با يقه هفت يا مدل يقه هاي باز ست كنيد. همچنين بلندي گردنبندتان تا بالاي سينه هايتان بايد باشد.                   

يقه لباس:                          

قبل از انتخاب گردنبند به يقه لباس تان توجه كنيد، با يقه‌هاي صاف به جاي گردنبند بهتر است به جاي گردنبند، گوشواره اي مناسب بپوشيد.                    

اگر يقه بسته مانند يقه پولو پوشيده ايد مي‌توانيد گردنبندهاي بلند و چند تايي پر زرق و برق را با هم بپوشيد اما زنجيرها و آويزهاي كوچك بر روي اين يقه كم ارزش و بد به نظر مي‌رسند.       

اندازه گردنبندتان طوري بايد باشد كه بالاي يقه لباستان قرار گيرد، هرگز گردبندتان را روي مرز يقه قرر ندهيد زيبايي زيبايي يقه و گردنبنتان گرفته مي‌شود.

با بلوزهاي ركابي يا تاپ‌ها  مي‌توانيد گردنبندهاي بلند چند رشته‌اي ست كنيد.

فرم بالاتنه:

گر سينه‌هاي بزرگي داريد از پوشيدن گردنبندهاي بزرگ و بلند پرهيز كنيد چون سينه‌هاي شما را بزرگ‌تر نشان مي‌دهند.

اگر سينه‌هاي بزرگي داريد مي‌توانيد آويزهاي كوچك را چند تايي بر گردن كنيد به شرطي كه بلندي گردنبندتان تا بالاي چاك سينه برسد، هرگز اجازه ندهيد زنجير گردنبندتان از مرز چاك سينه بگذرد.

همچنين اگر شانه‌هاي مايل يا چاقي داريد، از گردنبندهاي ظريف رشته‌اي مهره دار يا مدل‌هاي مكعبي و گردبندهايي كه با تكه‌هاي هندسي درست شده است، استفاده كنيد.

اگر به گردنبندهاي بلند علاقمنديد يادتان باشد بلندي گردنبندتان حداكثر بايد تا بالاي ناف باشد.

 و هرگز تعداد زيادي زنجيرهاي طلا را با هم به گردنتان نياويزيد.

گردنبندهاي بزرگ و شلوغ را با گوشواره‌هاي غول‌پيكر نپوشيد حتي اگر از يك ست باشند.

ترجمه و تاليف در واحد ترجمه سايت دوخت   

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 1:15 توسط aseman790| (0) نظر

هميشه اين پرسش وجود دارد كه كمربندها در چه قسمتي از بدن و با چه عرضي استفاده شوند. آيا پايين‌تر از كمر يا بالاتر از كمر بايد بسته شوند يا اينكه پهناي كمربندها بايد چه اندازه اي داشته باشد، همچنين كمربندها در تناسبات اندامي چه كاربردي دارند و چگونه به ما كمك مي كنند تا متناسب تر ديده شويم.

چون كمربندها بدن را به دو قسمت تقسيم مي‌كنند وخط‌هايي افقي ايجاد مي‌كند پس در قسمتي كه بسته مي‌شود آن قسمت را عريض‌تر نشان مي‌دهد همچنين باعث مي‌شود كوتاه تر ديده شويم. پس بايد در انتخاب رنگ كمربند نيز دقت كنيم.

همچنين كمربندها باعث ايجاد جمع‌شدگي و چين در قسمت شكم مي‌شود و دور شكم را بزرگتر از آنچه كه هست، نشان مي‌دهد در نتيجه خانم‌هايي كه شكم بزرگ دارند بهتر است از كمربند استفاده نكنند. پهناي كمربند و سگك‌هاي تزئيني آنها دو نكته مهمي است كه مي‌تواند ظاهر شما را خيلي نافرم يا متناسب نشان دهد.

چند نكته مهم در انتخاب كمربند را در زير اشاره مي‌كنيم:

اگر شما استخوان‌بندي كوچكي داريد حتي اگر داراي اضافه وزن نيز هستيد، از كمربندهايي با سگك‌هاي ظزيف و كوچك استفاده كنيد.

 اگر استخوان‌بندي درشتي داري مي‌توانيد در انتخاب تان جسورانه‌تر عمل كنيد و از كمربندهايي با سگك هاي چاق و درشت انتخاب كنيد.

 اگر باريك اندام و لاغر هستيد از كمربندهاي نازك و باريك استفاده نكنيد چون شما را استخواني‌تر نشان مي‌دهد.

اگر سر تا پا يك رنگ لباس پوشيده‌ايد با كمربندي به رنگ ديگر لباس تان را به دو تكه تقسيم نكنيد و  كمربند همرنگ لباستان بپوشيد.

 شما مي‌توانيد كمربندهايي با سگك ها و قلاب‌هاي فانتزي و جالبي بپوشيد تا زماني كه از كمربندهاي يك‌رنگ استفاده مي كنيد.

سينه‌هاي بزرگ با كمربندهاي بزرگ خوب به نظر نمي‌رسد پس اگر سينه هاي بزرگي داريد از كمربندهاي ظريف‌تر استفاده كنيد.

اگر كمر كوتاهي داريد به هيچ وجه كمربندهاي عريض و پهن نپوشيد زيرا اين نوع كمربندها كمر شما را پهن و كوتاه تر نشان مي‌دهند.

اگر قد كوتاهي داريد تا حد امكان از كمربند استفاده نكنيد يا كمربندتان را همرنگ لباس‌هايتان انتخاب كنيد چون كمربند در رنگ ديگر بدن شما را به دو قسمت تقسيم كرده است و با ايجاد خط افقي كه چشم را به خود جلب مي‌كند شما را از آنچه هستيد كوتاه تر نشان مي‌دهد.

اگر قدبلند هستيد در انتخاب كمربند دستتان باز است و انتخاب‌هاي زيادي داريد. انتخاب رنگي متفاوت براي قسمت بالاتنه و پايين‌تنه لباس و كمربندتان، باعث مي‌شود كه قد شما به چند قسمت مختلف تقسيم و تفكيك بشود و در نتيجه كوتاهتر و متناسب‌تر ديده بشويد.
منبع: دوخت

 

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 1:12 توسط aseman790| (0) نظر

شـايد بـراي شـما اتفاق افتاده باشد كه دوستتان را ديده باشيد كه پيراهني صورتي به تن كرده و توسط اطرافيان مورد تحسـين، تـمجـيد و تـوجه فـراوان قـرار گرفته باشد. شما نيز به تبـع او تصـميـم گرفتـيـد كـه پيراهني به همان رنگ تهيـه كـرده و بـر تن كنيد.

اما بعد از اينكار مورد تمسخر و ريشخـنـد ديـگــران قــرار گرفته و همان نگاه هاي پيشين نيز از شما برگردانـده شـد و در نتيجه آنها را از تن درآورده و لباس هاي مشكي، آبي و خاكستري قبلي خود را پوشيديد.

اگر مي خواهيد بدانيد كه چرا آن پيراهن صورتي مناسب شمـا نبود و چرا اين به آن معنا نـيست كه ديـگر نـبايد لـباس هاي رنـگي بپوشيد، به ادامـه مقاله توجه كنيد. رنـگ پوست شـما چه تيره باشد،چه روشن وچه درميان اين دو، مي توانيد رنگي مناسب براي لباس خود انتخاب نماييد.

پوست هاي تيره

افراد تيره پوست معمولاً داراي چشمان و موهاي مشكي يا قهوهاي تيره هستند كه در اين صورت بايد لباسي را انتخاب كرد كه با رنگ هاي تـيره مـغايرت داشـتـه بـاشـد. اين مغايرت چهره را از يك نواختي بيرون آورده و باعث جذابيت بيشتر مي گردد.

 رنگهاي مناسب براي اين گروه

          ـ صورتي

          ـ سفيد

          ـ خاكي

          ـ آبي ملايم

          ـ طوسي روشن

رنگ هاي نا مناسب اين گروه

          ـ مشكي

          ـ قهوه اي تيره

          ـ فيروزه اي

          ـ سبز يشمي

          ـ قرمز تيره

اگر جزء اين دسته افراد هستيد از پوشيدن لباس با رنگ هاي گرم و تيره خودداري كنيد. از آنجايي كه رنگ مشكي و آبي تيره مــعـمولاً به عنوان لبـاس رسمي كار در نظر گرفـتـه شده و نمي توان به طور كامل آن را كنار گذاشت، لذا سعي كنيد به كارگيري آنها را به حداقل رسانده و فقط در صورت لزوم از آنها استفاده نماييد.

پوست هاي معمولي ( نه تيره نه روشن )

افرادي كه داراي چنين رنگ پوستي هستند مي توانند تقريباً از هر رنگ لباس استفاده كنند. از آنجايي كه هر دو رنگ روشن و تيره مي تواند با اين گونه رنگ پوست مغايرت داشته باشد، بنابراين از هردو رنگ مي توان استفاده نمود ولي بهتراست پيراهن را هماهنگ با رنگ چشم انتخاب كرد.

رنگ هاي مناسب اين گروه

          ـ بژ

          ـ آبي

          ـ سورمه اي

          ـ گندمي

          ـ مشكي

          ـ صورتي

رنگ هاي نامناسب اين گروه

          ـ مغز پسته اي

          ـ بنفش

          ـ قهوه اي تيره

          ـ قرمز

تنها رنگ هايي كه در اين گروه اصلاً نبايد به كار برد، رنگ هاي نزديك به رنگ پوست است. مثلاً اگر رنگ پوست شما زيتوني است، از پوشيدن لباس هاي زيتوني يا قهوه اي خودداري كنيد.

پوست هاي روشن

اين گونه افراد معمولاً موهايي بلوند و روشن داشته و رنگ چشم آنها سبز، آبي، طوسي يا قهوه اي روشن است. رنگي مناسب اين گروه است كه با رنگ پوست تضاد داشته باشد.

رنگ هاي مناسب اين گروه

          ـ آبي ملايم

          ـ قهوه اي

          ـ بژ

          ـ آبي سير

          ـ رنگي غير از سفيد

رنگ هاي نامناسب اين گروه

          ـ قرمز

          ـ صورتي

          ـ نارنجي

          ـ زرد

          ـ ارغواني

          در اين گروه به طور كلي بايد از رنگ هاي خشن و روشن استفاده نمود تا تضاد كافي با رنگ پوست به وجود آيد. به كارگيري رنگ هاي گرم به هيچ عنوان پيشنهاد نمي شود.

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 1:7 توسط aseman790| (0) نظر

فكر مي‌كنيد چرا رنگ سفيد در تمام طول سال جزو رنگ‌هاي محبوب در پوشيدن لباس به شمار مي‌آيد؟!

در لباس‌هاي سفيد آرامش و تازگي وجود دارد كه آنها را شيك مي‌سازد! اين عقيده طراحان مد و لباس است. به خصوص اگر اين رنگ در روزهاي گرماي سال پوشيده شود شيك‌تر هم جلوه خواهد كرد.

هرچه دماي هوا بالاتر مي‌رود پوشنده لباس سفيد آرام و خونسرد به نظر مي‌رسد. بهتر است نگاهي به بعضي از اصول پايه، در پوشيدن لباس‌هاي سفيد بيندازيم، يكي دو نكته براي يادآوري اينكه چه وقت بايد لباس سفيد پوشيد وجود دارد

 مراقب باشيد كه كجا لباس سفيد مي‌پوشيد:

از آنجايي كه سفيد نور را منعكس مي‌كند و هرچيزي كه در زير آن قرارداشته باشد را بزرگتر جلوه مي‌دهد، پارچه سفيد را براي هر لباسي استفاده نكنيد زيرا آن بخش‌هايي از بدن شما كه بزرگ هستند را بزرگتر جلوه مي‌دهد. در عوض مي‌توانيد لباس سفيد را براي بخش‌هايي از بدن كه كوچك هستند استفاده كنيد تا عيب‌هاي بدنتان پوشيده شود.

 از لباس كشباف سفيد چشم بپوشيد:

اگر شما يك پرستار، تازه عروس، يا حتي يك كودك زير پنج سال هستيد، لباس كشباف سفيد را به گوشه كمد لباس‌هايتان بفرستيد؛ اين لباس شما را ريز، كوچك و حتي كوتاه‌تر نشان مي‌دهد.

 در مورد پوشيدن كفش‌هاي سفيد دوباره فكركنيد:

كفش‌هاي سفيد جيغ مي‌زنند: بهار و تابستان! شايد به همين دليل است كه خريد كفش‌هاي سفيد در فصول گرم متداول‌تر است. اما از آنجايي كه كفش‌هاي سفيد پاهايتان را بزرگتر نشان‌مي‌دهند و همچنين مي‌توانند بلنداي پايتان را كوتاه‌تر جلوه دهند؛ شما با پوشيدن آنها كوتاه قدتر به نظر مي‌آييد، پس بهتر است براي رسيدن به اهداف خيالي‌تان انتخاب بهتري داشته باشيد و در جست‌وجوي مدل و رنگ كفشي باشيد كه پاهاي شما را باريك و كشيده نشان دهد.

 براي مهماني عروسي سفيد نپوشيد:

اگر شما عروس هستيد يا مهماني عروسي متعلق به شماست سفيد بپوشيد، ‌در غير اين صورت سعي نكنيد لباس سفيد يك دست را براي مهماني شب انتخاب كنيد. سعي نكنيد با عروس كه بزرگترين روز زندگي‌اش است رقابت كنيد.

با تمام اين تفاسير، اگر شما هيچ رنگ ديگري را دوست نداريد و فقط سفيد به شما مي‌آيد و تنها رنگ انتخابي شما است، سعي كنيد از رنگ كرم نزديك به سفيد، به جاي رنگ سفيد عاجي، پوست تخم‌مرغي يا صدفي استفاده كنيد. پس نااميد نشويد و سايه‌اي ديگر از رنگ سفيد را به جاي سفيد خالص امتحان كنيد.

دقت كنيد كه پوشيدن رنگ سفيد بهترين راه براي شيك به نظر رسيدن، آرامش داشتن و لذت بردن از هواي گرم است. اگر اين اصول را به‌كار ببريد، وقتي لباس مي‌پوشيد، حتما آرام و البته زيبا به نظر خواهيد آمد.

همشهري آنلاين

نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 1:2 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog